(stan)
MH Automatyka Gdańsk przegrała z zespołem Tauron GKS Katowice 1:2 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Automatyka nie miała łatwego zadania, bo musiała zmierzyć się w Olivii z liderem Polskiej Hokej Ligi. Początek meczu był zły w wykonaniu gdańskiego zespołu. Już w 2 minucie gola strzelił Tomasz Malasiński, a kilkadziesiąt sekund później goście mieli już dwie bramki przewagi. Tym razem celnym strzałem popisał się pochodzący z Gdańska Maciej Urbanowicz. Te gole ustawiły wynik spotkania i postawiły GKS w bardzo korzystnej sytuacji.

Hokeiści Automatyki nie zamierzali się jednak poddać i szukali okazji na zdobycie kontaktowego gola. Jednak tuż przed końcem pierwszej tercji Tomasz Witkowski musiał ratować zespół przed utratą trzeciej bramki. W drugiej tercji pojawiły się konkretne okazje bramkowe dla Automatyki, aż wreszcie w 32 minucie Mateusz Danieluk zdobył kontaktowego gola dla gdańskiego zespołu. W trzeciej tercji spotkania gospodarze mocno zaatakowali. Świetnie jednak spisywał się bramkarz zespołu z Katowic, który bronił w sytuacjach sam na sam. Ambitna pogoń hokeistów nie zakończyła się powodzeniem, bo pomimo dobrej gry i okazji zabrakło skuteczności i GKS zdobył komplet punktów.

Automatyka Gdańsk - Tauron GKS Katowice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Bramki: 0:1 Malasiński as. Pasiut (1:10), 0:2 Urbanowicz as. Łopuski - Wronka (3:23), 1:2 Danieluk as. Polodna - Maly (31:58)

MH Automatyka: Witkowski; Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Aleksiuk - Rompkowski, Wróbel, Smal

Tauron GKS: Lindskoug; Devecka, Heikkinen - Urbanowicz, Rohtla, Łopuski; Cakajik, Wanacki - Laakkonen, Pasiut, Malasiński; Tomasik, Krawczyk - Fraszko, Wronka, Sawicki; Wysocki, Skokan - Maciej Rybak, Michał Rybak, Krężołek

Hiszpanie wściekli na sędziego Marciniaka po przegranej z Anglią. "Arbiter nam nie pomagał, powinien być rzut karny!"

RUPTLY / x-news

Materiał oryginalny: Automatyka Gdańsk powalczyła z liderem. Tauron GKS Katowice okazał się skuteczniejszy [zdjęcia] - Dziennik Bałtycki