AZS Koszalin pokonał Legię Warszawa. Druga wygrana tym sezonie [wideo]

kmb
AZS Koszalin kontra Legia Warszawa
AZS Koszalin kontra Legia Warszawa Mariusz Rodziewicz
AZS Koszalin w meczu w ramach 10. kolejki rundy zasadniczej wygrał drugie spotkanie w sezonie. Przed własną publicznością Akademicy okazali się lepsi od wyżej notowanej Legii Warszawa.

Pierwsze minuty to dość zachowawcza gra po obu stronach, swobodna pod oboma koszami, bez wielkiej temperatury na parkiecie. Drużyny naprzemiennie zdobywały punkty i żadna nie potrafiła narzucić własnego stylu gry. Gospodarzom niespecjalnie sprzyjało też szczęście, gdy ci chcieli trójkami zyskać przewagę, bo piłka po rzutach m.in. Drew Brandona tańczyła w obręczy, ale ostatecznie nie wpadała (ta zła karta odwróciła się dopiero później). Dlatego wynik cały czas był stykowy. Ale tak jak podopieczni trenera Marka Łukomskiego z kolejnymi minutami zyskiwali pewność i byli coraz bardziej skuteczni, tak zapominali przy tym o obronie, momentami zupełnie odpuszczając krycie i dając mnóstwo przestrzeni rywalom. I ci z tych prezentów skrzętnie korzystali, choć nie na tyle, by zdominować Akademików. A gdy na sekundy przed końcem pierwszej kwarty Grzegorzowi Surmaczowi wpadła trójka, przejmująco milczące do tej pory trybuny wreszcie się ożywiły.

Surmacz trójką zakończył kwartę i trójką rozpoczął drugą fazę spotkania. A gdy kolejne trafienie zaliczył Brandon (tego dnia był prawdziwym liderem; momentami zdawało się, że chce być w każdym fragmencie boiska jednocześnie, naraz zbierając, asystując i podając), biało-niebiescy mieli już nad warszawiakami 15 pkt przewagi. Zawodnicy AZS zyskali w pewnym momencie taką pewność siebie, że po efektownym kontrataku, no-look passie Brandona i skończeniu akcji przez Macieja Kucharka ręce same składały się do oklasków. Nawet jeśli w walce pod tablicą rywala AZS przegrywał praktycznie wszystko, to potrafił odskoczyć przyjezdnym na spory dystans.

Trzecia kwarta to znaczne obniżenie lotów, i to jednych i drugich. Rozluźniony AZS w swej pewności siebie przestał trafiać do kosza, a ekipa ze stolicy zmniejszyła dystans (choć sama również nie błyszczała). Zespół AZS zwolnił obroty, lecz nadal wszystko było w jego rękach i tylko katastrofa mogła sprawić, że ten mecz przegra.

Katastrofy nie było, Akademicy wytrzymali ciśnienie i kontrolowali przebieg spotkania do końcowej syreny. Zwycięstwo nie podlegało dyskusji i zaostrzyło apetyty na kolejne starcia.

AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12 AZS: Brandon 13 (10 zb., 8 as.), Jarecki 14 (2x3, , Tejić 18 (5 zb.), Bochno 2, Surmacz 18 (2x3, 11 zb., 6 as.) - Papić 17 (3x3), Kucharek 8 (1x3, 4 zb.), Zywert.
Legia: Kołodziej 7 (4 zb.), Karolak 18 (2x3), Soluade 0 (5 zb., 6 as.), Kowalczyk 15 (3 as.), Patiejew 2 (6 zb.) - Prewitt 21 (5x3, 12 zb.), Konopatzki 0, Nowerski 2, Rubinsztejn 0, Pinder 2, Sączewski 0, Sadowski 0.

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: AZS Koszalin pokonał Legię Warszawa. Druga wygrana tym sezonie [wideo] - Głos Koszaliński