OPRAC.:
Akcja ratunkowa podczas meczu w Holandii
Akcja ratunkowa podczas meczu w Holandii PAP/EPA
Chwile grozy podczas meczu ligi holenderskiej między AZ Alkmaar - NEC Nijmegen. Napastnik gości Bas Dost zasłabł w 90 minucie na środku murawy. Sędzia przerwał grę, a Holendrowi została udzielona pomoc medyczna, po czym został przewieziony do szpitala.

Bas Dost zasłabł podczas meczu ligi holenderskiej

Spotkanie zostało przerwane przy wyniku 2:1 dla Nijmegen. Dost strzelił gola i zanotował asystę przy golu Magnusa Mattssona. Podczas udzielania mu pomocy przez sanitariuszy piłkarze utworzyli wokół niego kordon. Sytuacja przypominała wydarzenia z meczu Dania – Finlandia na mistrzostwach Europy w czerwcu 2021 roku, gdy poszkodowany był Christian Eriksen.

34-latek podniósł rękę do góry, gdy był znoszony z boiska na noszach i został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny. Piłkarz otrzymał życzenia od NEC Nijmegen i klubów, w których występował w przeszłości, w tym m.in. Eintrachtu Frankfurt i Wolfsburga.

"Rodzina Eintrachtu myśli o Tobie i życzy Ci pełnego powrotu do zdrowia" – napisano w oświadczeniu.

Dost jest 18-krotnym reprezentantem Holandii. W najlepszym okresie swojej kariery grał w klubach z Bundesligi oraz Sportingu Lizbona. Od sierpnia występuje w NEC Nijmegen. PAP

Bas Dost - 34-letni Holender:

• 18 meczów w reprezentacji Holandii, 1 gol
  • piłkarz m.in. Sportingu Lizbona i VfL Wolfsburg
  • dwukrotny mistrz Belgii, zdobywca Pucharu Niemiec i Portugalii
  • 73 gole w Eredevisie, 48 goli w Bundeslidze, 76 goli w lidze portugalskiej

Wieczorem w sieci zamieszczono zdjęcie Dosta ze szpitalnego łóżka. Piłkarz przekazał zmartwionym kibicom: - Czuję się dobrze. Pomoc, którą otrzymałem na boisku była fantastyczna. Jestem teraz w szpitalu i czuję się dobrze. Dziękuję za całe wsparcie.

Do podobnych scen doszło tydzień temu w Polsce. W meczu Lecha Poznań z ŁKS Łódź nagle na murawę upadł Afonso Sousa. Młody Portugalczyk na chwilę stracił przytomność, którą odzyskał jeszcze na boisko. Po spotkaniu został przebadany w szpitalu. Wyniki nie potwierdziły niczego poważnego.

Internauci nie mają litości dla Legii Warszawa po jej porażce ze Stalą Mielec (1:3) - już czwartej z rzędu w lidze i zarazem drugiej na własnym stadionie. Obejrzyjcie najlepsze memy.

MEMY o Legii Warszawa po porażce ze Stalą Mielec. "Dobra tak...