AIP, jg
BAS Białystok – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (WYNIK, RELACJA 8.10.2020). Pewne zwycięstwo w trzech setach wywieźli z Białegostoku siatkarze eWinner Gwardii Wrocław. Po trzech kolejkach mają komplet punktów i są liderem I ligi.

Spotkanie w Białymstoku rozstrzygnęło się właściwie w partii otwarcia. Obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, choć kilka kroków z przodu była eWinner Gwardia. Po stronie gospodarzy - zgodnie z przewidywaniami - pierwszą strzelbą był Gwardzista z poprzedniego sezonu Kacper Wnuk. Choć były atakujący GWR zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich siatkarzy w meczu (14), nie pomógł swojej ekipie w wygraniu choćby jednego seta. Z drugiej strony był bowiem przeciwnik, który postawił bardzo trudne warunki, zwłaszcza w zagrywce. A to, prędzej czy późnej, musiało ustawić to spotkanie.

Wrocławianie w całym meczu popisali się łącznie aż 15 asami serwisowymi. Najwięcej, sześć skutecznych zagrywek, zanotował Krzysztof Gibek. Drugi spośród najlepszych był Łukasz Lubaczewski, z trzema asami. Po dwie skuteczne zagrywki mieli: Arkadiusz Olczyk, Mateusz Frąc (zamknął nimi drugiego seta) i Mateusz Biernat.

Im dłużej trwał mecz, tym goście bardziej odjeżdżali przeciwnikom. Wrocławski zespół tylko w końcówce trzeciego seta pozwolił rywalowi na zdobycie kilku punktów z rzędu, po własnych błędach. Ostatecznie jednak BAS pomylił się na zagrywce, kończąc tym samym cały mecz.

Po raz trzeci nagrodą MVP został wyróżniony Damian Wierzbicki (12 punktów, 69 proc. w ataku na 16 ataków, jeden blok).

Gwardziści dzięki zwycięstwu w Białymstoku awansowali na fotel lidera. Po trzech spotkaniach mają komplet zwycięstw i tylko dwa przegrane sety.

Kolejna okazja do ligowej rywalizacji to przyszła niedziela (8.10) i powrót do Hali Orbita. Gwardziści zmierzą się z siatkarzami beniaminka, będącego jednak w czołówce TAURON 1. Ligi, Polskiego Cukru Avii Świdnik.

BAS Białystok – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 15:25, 21:25) WYNIK 8.10.2020 Relacja

BAS: Stanisławajtys (7), Jankiewicz, Lesiuk (4), Abramowicz (4), Wnuk (14), Laskowski (5), Podborączyński (libero) oraz Bączek, Tokajuk, Roszkowski, Kasperkiewicz (1), Witkoś.

eWinner: Lubaczewski (11), Siwicki (4), Gibek (11), Wierzbicki (12), Biernat (4), Olczyk (7), Mihułka (libero) oraz Kołtowski (libero), Szymeczko, Pieknik, Malicki, Frąc (3).