Basket Gdynia - MKS Polkowice 68:70

RB
Zadanie wykonane - zdaje się pokazywać Agata Nowacka z MKS-u Polkowice
MKS Polkowice pokonał w Gdyni Basket 70:68 i awansował do najlepszej czwórki fazy play-off.

Polkowiczanki miały w Gdyni tylko jeden cel - zakończyć ćwierćfinałową rywalizację i skupić się na przygotowaniach do półfinału. Trzeba przyznać, że takie nastawienie przyniosło zamierzony efekt już w pierwszej połowie, gdy MKS narzucił swój styl gry i pewnie wygrywał do przerwy 41:32.

Po wyjściu z szatni już tak dobrze nie było. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat i nie dość, że im się to udało, to jeszcze wyszły na prowadzenie. W 35 minucie było bowiem 60:58 dla Basketu i wydawało się, że rywalizacja może jeszcze powrócić do Polkowic na trzecie spotkanie.

Na szczęście sprawy w swoje ręce wzięła Angelika Stankiewicz, a skutecznie z linii rzutów wolnych punktowała Agnieszka Majewska. To wystarczyło, żeby odeprzeć napór gospodyń i minimalnie wygrać rewanżowe spotkanie.

Tauron Basket Liga Kobiet

Ćwierćfinał play-off. II mecz (do dwóch zwycięstw)
Basket Gdynia - MKS Polkowice 68:70 (19:21, 13:20, 22:12, 14:17)
Basket: Shields 14 (2x3), Skerović 12 (2), Johnson 10, Kotnis 10 (1), Jakubiuk 6 - Malone 11, Rembiszewska 5 (1), Troina, Podgórna, Suknarowska.
MKS: Greene 18 (1x3), Skobel 14 (2), Stankiewicz 11, Michael 11 (1), Adams 2 - Majewska 7, Schmidt 4, Diaz 3 (1), Nowacka, Kaczmarska.

Stan rywalizacji: 2:0 dla MKS-u.

Pozostałe pary: JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz 52:79 (2:0 dla Artego), Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 72:88 (2:0 dla Wisły). Niedziela: Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław (godz. 17, 1:0 dla Ślęzy).

Materiał oryginalny: Basket Gdynia - MKS Polkowice 68:70 - Gazeta Wrocławska