Michał NowakZaktualizowano
W czwartek, 3 stycznia, Cerrad Czarni Radom w Spale wygrali z reprezentacją Izraela 3:1. Michał Nowak
W czwartek, 3 stycznia, siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozegrali pierwszy w 2019 roku mecz. Podopieczni trenera Roberta Prygla zmierzyli się w Spale z reprezentacją Izraela. Radomianie w czterosetowym spotkaniu wygrali 3:1.

Cerrad Czarni Radom - reprezentacja Izraela 3:1 (25:18, 19:25, 25:23, 25:23)
Cerrad Czarni: Vincić 2, Żygałow 8, Żalinski 7, Kwasowski 2, Pajenk 9, Huber 6, Ruciak (libero) oraz Rybicki 7, Fornal 9, Filip 12, Wasilewski (libero), Ostrowski 5, Sławiński.
Izrael: Milstein, Shafranovich 16, Batchkala 7, Hershko 7, Goldrin 5, Sokolov 4, Schwartz Shmoel (libero) oraz David 5, Sessler 1, Faiga 3, Saada 5.

PRZEBIEG MECZU:
IV SET: 1:0, 3:2, 3:3, 7:6, 7:7, 8:7, 10:9, 11:10, 14:11, 17:12, 19:14, 19:18, 20:18, 21:18, 23:21, 24:23, 25:23.
III SET: 1:0, 1:2, 3:5, 5:6, 6:6, 8:7, 11:8, 12:9, 13:10, 15:10, 17:13, 17:15, 19:16, 22:16, 22:19, 23:19, 24:20, 24:23, 25:23.
II SET: 0:1, 3:4, 5:4, 5:5, 7:6, 10:9, 11:9, 11:11, 12:12, 14:14, 15:16, 15:19, 16:19, 16:20, 17:21, 19:22, 19:25.
I SET: 0:1, 2:2, 4:5, 5:5, 5:7, 6:8, 10:8, 12:8, 14:8, 16:10, 18:10, 19:14, 21:14, 22:16, 24:18, 25:18.

Reprezentacja Izraela, prowadzona przez Polaka, Grzegorza Rysia, przygotowuje się do eliminacji mistrzostw Europy. Radomianie pojechali do Spały w niepełnym składzie. Zabrakło przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Szwajcarii Reto Gigera. W czwartkowym towarzyskim meczu z Izraelem zastąpił go młody zawodnik Radomskiego Centrum Siatkarskiego i SMS-u PZPS-u Spała, Bartosz Sławiński. Wrócili natomiast rozgrywający Dejan Vincić i atakujący Maksim Żygałow, którzy leczyli ostatnio kontuzje. W kadrze znalazł się także środkowy Michał Ostrowski. Szkoleniowcy umówili się na rozegranie czterech partii.

Reprezentacja Izraela całkiem solidnie spisywała się w pierwszych minutach czwartkowego pojedynku (4:6, 5:7), ale z każdą kolejną akcją przewaga radomian rosła. Kapitalnie w polu serwisowym spisywał się rozgrywający Dejan Vincić, który swoją serię zaczął przy stanie 6:8, a skończył przy wyniku 15:8! Cerrad Czarni prezentowali się lepiej w każdym elemencie, stąd ich bardzo wysoka przewaga nie powinna dziwić (18:10). W końcówce rywale nieco zmniejszyli stratę (22:18), ale końcówka należała do radomian, którzy wygrali partię otwarcia po dobrym ataku Maksima Żygałowa (25:18).

W drugiej odsłonie kadra Izraela prezentowała się dużo lepiej niż w poprzedniej. Początkowo trwała wyrównana walka (5:5, 10:9, 11:11, 14:14), ale potem to podopieczni trenera Grzegorza Rysia przejęli inicjatywę. Od stanu 15:16 zdobyli parę "oczek" z rzędu, a w końcówce utrzymali tę przewagę i po punktowej zagrywce Viacheslava Batchkali, z którą nie poradził sobie Wojciech Żaliński, doprowadzili do remisu w meczu.

Początek seta numer trzy to wyrównana walka z obu stron. Potem do głosu doszli radomianie, którzy prezentowali się dużo lepiej na siatce, w ataku i bloku, dzięki czemu zbudowali pokaźną przewagę (11:8, 15:10). Trener Robert Prygiel w tej odsłonie wprowadził na plac gry Michała FIlipa, Michała Ostrowskiego, Jakuba Rybickiego czy Tomasza Fornala. Po chwilowej zadyszce (17:15), Cerrad Czarni odzyskali swój rytm gry (22:16). Mimo wyraźnego prowadzenia w koncówce (23:19), Izraelczycy postraszyli radomian. Na skutek również paru błędów własnych Cerradu Czarnych, doszło do nerwowej końcówki, ale ostatecznie w ataku pomylił się Tamir Hershko.

W czwartej odsłonie od początku pojawił się młody rozgrywający, Bartosz Sławiński z RCS Czarni Radom. Radomianie od początku byli stroną przeważającą. Powiększyli dość mocno przewagę przy dobrej zagrywce Tomasza Fornala (16:11). W kolejnych minutach jednak stracili kilka "oczek" z rzędu i zamiast wygrać spokojnie, to doprowadzili do nerwowej końcówki. W niej jednak byli lepsi od rywali wygrywając do 23 i w całym meczu 3:1 po skutecznym ataku Michała Filipa.

Materiał oryginalny: Cerrad Czarni Radom w Spale zagrali towarzysko z reprezentacją Izraela. Radomski plusligowiec wygrał w czterech setach 3:1 - Echo Dnia Radomskie