RR
Chojniczanka Chojnice ma kolejny trudny test przed sobą
Chojniczanka Chojnice ma kolejny trudny test przed sobą Arkadiusz Gola
Zagłębie Sosnowiec to zawsze niewygodny przeciwnik. Tym bardziej piłkarze Chojniczanki nie mogli tracić koncentracji nawet na moment. Zaskoczyć dali się dwa razy. Najpierw pomylił się Wojciech Lisowski, który zdobył bramkę samobójczą, a później na 2:0 podwyższył Alexandre Cristovao.

W niedzielę, 8 kwietnia Zagłębie Sosnowiec pokonało 1:0 Odrę Opole. W środę, 11 kwietnia rozprawiło się w zaległym meczu z Rakowem Częstochowa (2:0). W sobotę, 14 kwietnia ograło natomiast w Chojnicach Chojniczankę 2:0. Drużyna Dariusza Dudka zanotowała imponującą serię.

Z naszego punktu widzenia nie jest to oczywiście powód do zadowolenia. Chojniczanka tej wiosny nie rozpieszcza swoich kibiców. W pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach Nice I ligi zanotowała tylko jedno zwycięstwo (2:1 z Odrą Opole, 31 marca), trzy remisy i teraz dała się zaskoczyć Zagłębiu. Jeśli trener Krzysztof Brede i jego piłkarze chcą powalczyć o awans do Lotto Ekstraklasy, to muszą grać efektywniej.

W sobotę w Chojnicach Zagłębie wyszło na prowadzenie już w 11. minucie. Naciskany przez Adama Banasiaka Wojciech Lisowski tak niefortunnie uderzył piłkę dośrodkowaną przez Cristovao, że wpakował ją do własnej bramki. Przeszło 20 minut później ofensywny piłkarz rodem z Angoli sam wpisał się na listę strzelców. Chojniczanka próbowała odmienić losy tego meczu, ale na wiele się to nie zdało. Dodatkowo, kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 87. minucie za czerwoną kartkę boisko opuścił Jakub Bąk. W takich okolicznościach Zagłębie przerwało serię dziewięciu meczów Chojniczanki bez przegranej.

Materiał oryginalny: Chojniczanka Chojnica przegrała z Zagłębiem Sosnowiec. Goście zdobyli dwie bramki na początku meczu - Dziennik Bałtycki