Tomasz Górski
PKO Ekstraklasa. W pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom podejmuje na własnym stadionie Wartę Poznań. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie po uderzeniu Christosa Donisa zza pola karnego. "To powinno być zabronione! Ależ huknął, ależ urwał! Ale to było uderzenie!" - powiedział komentujący mecz Wojciech Jagoda. To trafienie może kandydować do miana "Bramki kolejki"

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Warta Poznań

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Po dalekim wyrzucie z autu piłkarz Warty wybił piłkę przed pole karne pod nogi Christosa Donisa. Ten uderzeniem bez przyjęcia posłał ją do siatki w prawy górny róg, nie dając szans Albertowi Posiadale na interwencję.

- To powinno być zabronione! Ależ huknął, ależ urwał! Ale to było uderzenie! - tak to trafienie Greka skomentował Wojciech Jagoda.

To pierwszy gol Donisa w Ekstraklasie. Do Radomiaka trafił przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu z grającego we włoskiej Serie B Ascoli. Wówczas rozegrał 15 spotkań. W bieżących rozgrywkach wydaje się być ważną postacią drugiej linii Radomiaka. Na murawę wyszedł po raz piąty. Trzy mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym Tylko raz - w wygranym spotkaniu z Pogonią Szczecin (2:0) - grał do 63. minuty. Wówczas zmienił go Frank Castaneda.

Przyjezdni odpowiedzieli kwadrans później. Rzut karny na bramkę wykorzystał Kajetan Szmyt. Jednak dwie minuty później Radomiak ponownie wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Pedro Henrique. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.