City Trail z Nationale-Nederlanden. Przetasowania nadal są możliwe [zdjęcia]

Rafał Rusiecki
City Trail z Nationale-Nederlanden
City Trail z Nationale-Nederlanden Fot: materiały prasowe
Mateusz Niemczyk oraz Ewelina Paprocka okazali się najlepsi na 5-kilometrowej trasie w Trójmiejskim Paru Krajobrazowym w Gdańsku.

Pasjonaci biegów w leśnych warunkach mają za sobą piątą odsłonę cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden. Najszybciej przełajową trasę w Gdańsku pokonał w niedzielę Mateusz Niemczyk. Zajęło mu to 16 minut i 50 sekund. Dodajmy, że zwyciężył w swoim debiucie w tym biegu.

Drugą lokatę wywalczył Filip Janowski (17.16), a trzeci był Daniel Formela (17.21). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął tym samym Filip Janowski, ale prawdopodobnie walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilku zawodników.

- Trasa jest urozmaicona, dużo podbiegów. Spodziewałem się, że tak będzie, ale mimo wszystko nie wiedziałem, że jest aż tak dużo przewyższeń. Dobrze mi się biegło, widać, że forma idzie w górę, także jestem dobrej myśli przez Biegiem Urodzinowym w Gdyni, który już w niedzielę. Te zawody to też dobry trening przed mistrzostwami Polski w przełajach, w których wezmę udział w marcu - mówił na mecie Mateusz Niemczyk, który pochodzi ze Starogardu Gdańskiego.

Wśród kobiet najszybszą okazała się - po raz trzeci w tym cyklu - Ewelina Paprocka, która tym samym zapewniła sobie wygraną w „generalce”. Niedzielny czas Paprockiej to 19.59. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko (czas 20.54), a trzecią lokatę wywalczyła Julia Dias (21.29).

W biegu głównym w gdańskiej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego uczestniczyło 297 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowały 73 osoby.

Kolejne, ostatnie w edycji 2018/2019, zawody w Trójmieście odbędą się w niedzielę, 10 marca na trasie w Gdyni. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy jest zaplanowane na 2 kwietnia.

Flavio Paixao po meczu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin: Po prostu wykonuję swoją pracę

Materiał oryginalny: City Trail z Nationale-Nederlanden. Przetasowania nadal są możliwe [zdjęcia] - Dziennik Bałtycki