Patryk Samborski
PAP
Piłkarze Radomiaka Radom po wyjazdowej, wysokiej porażce z Pogonią Szczecin 0:4 zakończyli sezon na 10. miejscu w PKO BP Ekstraklasie. - W drugiej połowie zespół był zbyt zrelaksowany i za bardzo myślami byliśmy już na wakacjach. W następnym sezonie nie dojdzie do takiej sytuacji - mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej Constantin Galca, szkoleniowiec Zielonych.

Trenerzy Radomiaka Radom i Pogoni Szczecin skomentowali mecz

Na zakończenie sezonu piłkarze Radomiaka Radom dostali gorzką lekcję przegrywając z Pogonią Szczecin aż 0:4. Zawodnicy Zielonych szczególnie źle zaprezentowali się w drugiej połowie spotkania, tracąc trzy bramki. Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Radomiaka Constantin Galca skomentował grę i wynik meczu.

Pierwsza połowa była dobra i mieliśmy swoje okazje na strzelenie bramki. Mieliśmy akcje, których nie mogliśmy skutecznie zamknąć. Gra wyglądała dobrze. Druga połowa, oczywiście to w dużej mierze zasługa dobrze grającej Pogoni, ale też my byliśmy zbyt zrelaksowani i za bardzo myślami byliśmy już na wakacjach. Nie jest to wina zawodników, tylko moja, ponieważ to ja dokonałem złych wyborów

- mówił Constantin Galca, trener Radomiaka Radom.

Zobacz film z konferencji prasowej po meczu Radomiaka z Pogonią. Pozostała część artykułu pod wideo.

Szkoleniowiec Zielonych podkreślał, że chce, aby jego zespół pokazywał ambicję na boisku. - W następnym sezonie nie dojdzie do takiej sytuacji. Na pewno nie zaprezentujemy się tak, jak teraz zrobiliśmy to w drugiej połowie meczu z Pogonią. Mimo, że jesteśmy mniejszym klubem, chcę żebyśmy wygrywali sobie szacunek na boisku, żeby było widać u nas ambicję - dodawał Constantin Galca.

Zaczęliśmy dość powoli i pasywnie, ale potem nabieraliśmy coraz bardziej jakości, dzięki temu z łatwością udało się strzelić bramki. Myślę, że przez całą rundę wiosenną piłkarze Pogoni wyglądali bardzo dobrze

- mówił Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin.