Cudowny gol w samo okienko! Chrobry wygrał z Resovią 1:0. Zobacz bramkę (WIDEO)

Jakub Guder
Jakub Guder
Po pięknym golu Mateusza Ozimka Chrobry Głogów wygrał na wyjeździe 1:0 z Resovią i uciekł ze strefy spadkowej!

Chrobry Głogów wygrał 1:0 w Rzeszowie i opuścił czerwoną strefę Fortuna I Ligi. Głogowianie w ostatnich dziewięciu ligowych meczach przegrali tylko dwa raz, więc można śmiało powiedzieć, że praca trenera Piotra Plewni przynosi efekty.
Mecz był wyrównany, goście trzymali miejscowych na dystans i sami wyprowadzali kontry. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił po przerwie Mateusz Ozimek, który pokonał Michała Gliwę pięknym uderzeniem z 20 metrów. To mocna kandydatka do bramki kolejki.

Resovia zaczęła naciskać. W 62 minucie Kelechukwu Ibe-Torti trafił w słupek, a dobitka Bartłomieja Wasiluka była niecelna. To była zdecydowanie najlepsza okazja gospodarzy. Potem już nie zagrozili tak poważnie Węglarzowi.
Kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie, po przerwie na reprezentację, kiedy to do Głogowa przyjedzie Podbeskidzie.

Resovia - Chrobry Głogów 0:1 (Ozimek 51)

Resovia: Gliwa - Zastawnyj, Chuchrol, Adamski, Lempereurl - Mikulec (62. Eizenchart), Wasiluk (80. Ciepiela), Urynowicz (62. Bąk), Kanach (46. Łyszczarz), Mazek (46. Ibe-Torti) - Górski.
Chrobry: Węglarzl - Tabiś, Malczuk, Bougaḯdis, Estigarribia, Hanc (85. Jesús Paz) - Bartlewicz (67 Biel), Mucha (85. Plewka), Mandrysz, Ozimek (76. Machaj) - Lebedyński.
Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).

Pozostałe wyniki kolejki: Wisła Płock - Odra Opole 2:0 (Kocyła 36, Chrupałła 78), Znicz Pruszków - Motor Lublin 1:0 (Tabara 90), Podbeskidzie - Miedź, Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0, GKS Katowice - GKS Tychy 1:0 (Bergier 73), Bruk-Bet - Stal Rzeszów 1:2 (Karasek 40 - Jesus Diaz 79, Da Silva 90), Górnik Łęczna - Polonia 0:0.

1. Odra Opole__15__27__18-14
2. Lechia Gdańsk__15__26__23-15
3. Górnik Łęczna__15__26__18-11
4. Arka Gdynia__14__26__22-16
5. GKS Tychy__15__25__19-18
6. Miedź Legnica__14__23__24-15
7. Wisła Płock__15__23__21-20
8. Motor Lublin__15__23__18-20