Czempioni wracają bronić tytułów. Kadra na mistrzostwa świata MMA powołana

Jacek Łosak
Mistrz świata kadetów IMMAF 2023 z Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Aleksander Szmaj z klubu Strefa Walk Lubin
Mistrz świata kadetów IMMAF 2023 z Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Aleksander Szmaj z klubu Strefa Walk Lubin MMA Polska
Na początku sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczną się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski. W składzie reprezentacji znalazło się 12 zawodników.

Zbliżające się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska. W kadrze wystąpią kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia, pod wodzą trenera Emila Różewskiego.

Skład reprezentacji Polski na MŚ Kadetów IMMAF 2024:

Sara Dembińska, waga: 52,2 kg
Roksana Piechowiak, waga: 56,7 kg
Pola Raczyńska, waga: 48 kg
Julia Lewandowska, waga: 67 kg
Szymon Sołowiej, waga 56,7 kg
Jakub Cichowicz, waga 61,2 kg
Aleksander Szmaj, waga: 70,3 kg
Ksawery Mosing, waga: 48 kg
Aleksander Zając, waga 57 kg
Dominik Sitko, waga: 62kg
Aleksander Kosna, waga: 62 kg
Antoni Bawor, waga: 44 kg

Dwaj mistrzowie świata będę bronić tytułów

Do tej pory reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyła 13 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizację zarządzającą amatorskim MMA na świecie. W tym roku kadeci walczyli podczas kwietniowych mistrzostw Europy, z których przywieźli dwa złote krążki, jeden srebrny i sześć brązowych. Podczas najbliższych zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Aleksander Szmaj i Ksawery Mosing będą bronić tytułów mistrzów świata, które wywalczyli w zeszłym roku.

Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 odbędą się w dniach od 5 do 11 sierpnia w Abu Zabi w Mubadala Arena. Zbliżające się zawody będą jedenastym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski.

IMMAF i MMA Polska

International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24