Czwarta liga. Wygrana rezerw Korony z Nowinami. Gole Górskiego i Pierzchały [ZDJĘCIA]

Sławomir StachuraZaktualizowano
Tak drugą bramkę dla rezerw Korony strzelał Piotr Pierzchała Sławomir Stachura
Nie było niespodzianki w meczu czwartej ligi pomiędzy Koroną II Kielce i GKS Nowiny. Na boisku rozegranym na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach, Korona wygrała 2:0 po trafieniach przed przerwą Macieja Górskiego i Piotra Pierzchały.

Korona II Kielce – GKS Nowiny 2:0 (2:0)
Bramki:
Maciej Górski 17, Piotr Pierzchała 42.
Korona II: Miśkiewicz (86. Wojno) – Skrzecz, Pierzchała, Malarczyk, Bjelica – Rybus ( 75. Bartosik), Jopkiewicz, Dziubek (86. Dela), Gurski – Matuszewski (62. Tomczyk), Górski.
GKS: Gugulski – Boszczyk, Cichoń, Ślefarski, Niebudek (60. Papka) – Szmalec, Kuzincow (83. Matachowski) – Szewczyk (60. Hińcza), Bujak (72. Szymonek), Krzymieński (77. Sołtysiak) – Dziubek.

Wyższość Korony w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji, ale tak naprawdę emocje były tylko w pierwszej połowie, gdy padały gole i Nowiny też stwarzały okazje, mogąc nawet prowadzić na początku meczu. Dobrze w bramce kielczan spisał się jednak Michał Miśkiewicz. W drugiej części gry Korona nie forsowała już tempa, a Nowiny miały trochę za mało atutów, by pokonać Miśkiewicza. Trener gości Mariusz Ludwinek chwalił jednak swój zespół.

- Taktyka, którą przygotowaliśmy w tygodniu pod Koronę sprawdziła się i zasłużyliśmy przynajmniej na jedną bramkę. Mieliśmy sytuacje w pierwszej połowie. Mimo, że przegraliśmy, to mogę być dumny z chłopaków, jesteśmy drużyną amatorską trenujemy trzy razy w tygodniu, a piłkarze Korony trenuję codziennie. Nie ma jednak wątpliwości, że wygrała drużyna lepsza – przyznał trener Ludwinek.

W pierwszej połowie jego drużyna rzeczywiście przeprowadziła kilka niezłych akcji, a najbliżej zdobycia gola Nowiny były w 37 minucie, gdy po rzucie rożnym Korony wyprowadzili ładną kontrę, z bliska strzelał Arkadiusz Krzymieński, ale nie trafił w bramkę.
Korona miała więcej okazji, a wykorzystała dwie. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki z bliska skierował Maciej Górski, a w 42 po bardzo ładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oktawiana Skrzecza głową pokonał bramkarza Nowin Piotr Pierzchała.

W czwartoligowym meczu zagrało kilku piłkarzy z pierwszej drużyny Korony – wspomniany Michał Miśkiewicz, Piotr Malarczyk, Michał Górski czy Aleksandar Bjelica i pomogli w tym, by rezerwy Korony wciąż były na wiosnę niepokonane w rozgrywkach.

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy

TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]

Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Materiał oryginalny: Czwarta liga. Wygrana rezerw Korony z Nowinami. Gole Górskiego i Pierzchały [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie