Derby Krakowa. Rok temu Wisła grała z Cracovią przy pełnych trybunach

Bartosz Karcz
Jedną z konsekwencji epidemii koronawirusa jest zawieszenie wszystkich rozgrywek piłkarskich w Polsce. Piłkarze nie mogą grać, kibice chodzić na stadiony. Zupełnie inaczej wyglądało to przed rokiem. Dokładnie 17 marca 2019 roku na stadionie przy ul. Reymonta rozegrano derby Krakowa, w których Wisła pokonała Cracovię 3:2.

Mecz z wysokości trybun śledziło ponad 28 tysięcy kibiców obu klubów. Wisła już w pierwszych dwudziestu minutach zapewniła sobie dwubramkowe prowadzenie po golach Krzysztofa Drzazgi (14 min) i Marko Kolara (19). Po przerwie na 3:0 podwyższył w 59 min Jakub Błaszczykowski. Wydawało się, że „Biała Gwiazda” ma już pewne zwycięstwo w garści, a jednak zryw „Pasów” doprowadził do dramatycznej końcówki meczu. Najpierw na 3:1 w 86 min gola strzelił Airam Cabrera, a w 4 doliczonej minucie spotkania bramkę na 3:2 strzelił Krzysztof Piszczek. Na więcej Cracovii zabrakło czasu. My wracamy do tego wydarzenia, prezentując obszerną GALERIĘ z marcowych derbów Krakowa 2019.