Diamentowa Liga w Brukseli bez polskich lekkoatletów. Na liście gwiazdy "królowej sportu"

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Mateusz Pietras
Fot. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim
Fot. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim LUCYNA NENOW/POLSKA PRESS
Bez Polaków odbędzie się piątkowy mityng Diamentowej Ligi w Brukseli. To drugi taki przypadek w tym sezonie. W tamtym roku w stolicy Belgii wystąpiły dwie reprezentantki Polski. Na listach startowych znajduje się natomiast kilku mistrzów świata z Budapesztu. Za nieco ponad tydzień zakończenie sezonu w Diamentowej Ligi.

Życie sportowców po imprezie sezonu

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie zakończyły się 27 sierpnia. Reprezentacja Polski zdobyła dwa srebrne medale. Worek z medalami otworzył mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki, natomiast drugi krążek tego samego koloru w biegu na 400 m zdobyła Natalia Kaczmarek. Był to to dla niej pierwszy medal czempionatu. Od tamtej pory Polscy lekkoatleci nie próżnowali. Wystąpili m.in. w Diamentowej Lidze w Zurychu (31 sierpnia), niemieckim Mityingu Dessau-Roslsau (1 września) czy w Olsztynie, gdzie w roli głównej wystąpiła Kaczmarek, ale na dystansie... 500 m.

Natomiast w szwajcarskim Mityingu Gala Dei Castelli, zaliczanego do cyklu World Athletics Continetnal Tour Silver (4 września) pojawili się: Norbert Kobielski (10. zawodnik MŚ w skoku wzwyż), Pia Skrzyszowska (półfinalistka MŚ w biegu na 100 m przez płotki), Damian Czykier ( półfinalista MŚ w biegu na 110 m przez płotki) oraz Michał Rozmys ( bieg eliminacyjny MŚ na 1500 m). Nie wolno zapominać o Memoriale Wiesława Maniaka (6 września) i drugim miejscu w skoku o tyczce Piotra Liska.

Przedostatnie zawody Diamentowej Ligi

W piątek oficjalnie rozpocznie się czternasty Mityng wchodzący w skład Diamentowej Ligi. Najlepsi sportowcy ,,królowej sportu'' przedostatni raz wystąpią w zawodach tej rangi. Po raz drugi w tym sezonie nie wystąpi żaden reprezentant Polski. Wcześniej rywalizacja bez polskich zawodników odbyła się także w minioną sobotę w chińskim Xiamen.

Warto dodać, że wiceliderką Diamond League w biegu na 400 metrów jest Natalia Kaczmarek, która opuściła dwa ostatnie starty.

Zawody w belgijskiej stolicy oficjalnie odbędą się w dziś jednak jedna z konkurencji zostanie rozegrana już w czwartek - pchnięcie kulą kobiet.

Gwiazdozbiór pozbawiony Biało-Czerwonych

Spośród pozostałych konkurencji, rozgrywanych w piątek, najciekawiej zapowiada się rywalizacja w skoku o tyczce mężczyzn. Na liście startowej widnieje najlepszy aktualnie na świecie Szwed Armand Duplantis, brązowi medaliści z Budapesztu Amerykanin Christopher Nilsen i Australijczyk Kurtis Marschall, a także mistrz świata z 2017 i 2019 roku Amerykanin Sam Kendricks.

W skoku wzwyż kobiet wystartuje złota medalistka z Budapesztu Ukrainka Jarosława Mahuczich, a także zdobywczyni srebra tej samej imprezy Australijka Eleanor Patterson. W biegu na 400 m przez płotki aktualna mistrzyni świata Holenderka Femke Bol zmierzy się m.in. z brązową medalistką ze stolicy Węgier Jamajką Rushell Clayton.

Na dość nietypowym dystansie 2000 m swoich sił spróbuje Norweg Jakob Ingebrigtsen. Będzie to dla niego pierwszy występ od mistrzostw świata, podczas których sensacyjnie przegrał rywalizację o złoto w biegu na 1500 m z Brytyjczykiem Joshem Kerrem.

W poprzedni roku w Brukseli wystąpiły dwie reprezentantki Polski. Anna Kiełbasińska (400) zakończyła na siódmym miejscu. Takim samym wynikiem poszczyciła się również Skrzyszowska.

Mityng w Brukseli jest ostatnim przed finałem Diamentowej Ligi, który odbędzie się w dniach 16-17 września w amerykańskim Eugene.

Transmisja w Polsacie Sport News o godz. 20.00.

(PAP)

od 7 lat
Wideo

Tomasz Pawlak - Dolnośląska Kraina Rowerowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24