Dobry mecz i wyraźna wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce [VIDEO]

Paweł KotwicaZaktualizowano
Sławomir Stachura
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z Ruchem Chorzów.

Korona Handball Kielce - Ruch Chorzów 31:22 (16:10)

Korona Handball: Orowicz (1-45 minuta, 9 obron), Hibner (45-60 min i na jednego karnego, 1 obrona) - Zimnicka 6, D. Więckowska 2, Gliwińska 7, M. Więckowska 2, Janczyk 1, Czekala 1, Skowrońska 2, Syncerz 4 (1), Charzyńska 1, Piwowarczyk, Homonicka 2, Kędzior 3.

Ruch: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 1, Polańska 2, Masłowska 1, Tyszczak 5 (3), Piotrkowska 1, Doktorczyk 3, Nimsz, Kiel 1, Lipok 1, Sójka 1, Grabińska 3, Stokowiec 3.

Karne. Korona Handball:1/1. Ruch: 3/3.

Kary. Korona Handball: 10 minut (Charzyńska, Homonicka po 4, D. Więckowska 2). Ruch: 4 minuty (Nimsz 4).

Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka (Kraków). Widzów:600.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2 ('6), 5:3, 6:3, 6:4, 9:4 ('14), 9:5, 10:5, 10:7, 11:7, 11:8, 13:8, 13:9, 14:9, 14:10, 16:10 - 19:10 ('36), 19:12, 20:12, 20:13, 21:13, 21:14, 23:14 ('43), 23:15, 25:15 ('46), 25;20 ('52), 26:20, 26:21, 27:21, 27:22, 31:22.

W poprzednim sezonie Korona Handball i Ruch prowadziły ze sobą zacięte boje, obie drużyny wygrały po dwa mecze. W przerwie między rozgrywkami z Kielc do Chorzowa przeprowadziła się bramkarka Partrycja Chojnacka. Sobotni mecz nasze szczypiornsitki wygrały dość gładko, co nie znaczy, że nie musiały włożyć w spotkanie dużo zaangażowania. Ale zagrały dobre spotkanie.

Korona Handball dała Ruchowi remisować ostatni raz w 3 minucie (2:2). Potem kielczanki grały dobrze w obronie, często uruchamiały kontratak i choć nie zawsze kończyły ten element skutecznie, to budowały przewagę. W 14 minucie wygrywały 9:4, potem rywalki odrobiły nieco stratę.

Nasze zawodniczki bardzo dobrze zagrały pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. W efekcie w 36 minucie po golu bardzo aktywnej i skutecznej Sandry Zimnickiej wygrywały 19:10. Dziesięć minut później było już dziesięć bramek przewagi - 25:15. Dalsze siedem minut zawodniczki trenera Pawła Tetelewskiego nieco przespały i zespól z Chorzowa zdobył pięć bramek z rzędu, ale kielczanki w porę się zreflektowały i w końcówce znów powiększyły przewagę.

MÓWI SANDRA ZIMNICKA (KORONA HANDBALL)

[b]MÓWI TRENER PAWEŁ TETELEWSKI (KORONA HANDBALL)

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE SZYKUJE SIĘ DO WALK W MMA[ZDJĘCIA]

[B]POLECAMY RÓWNIEŻ:

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Dobry mecz i wyraźna wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce [VIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie