Tomasz Górski
Szymon Starnawski
Polacy za granicą. 25-letni Krystian Bielik ma powody do optymizmu. W piątkowym spotkaniu 30. kolejki Championship zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie w wygranym meczu z West Bromwich Albion (2:0), a teraz znalazł się w jedenaste kolejki.

Dla Bielika to pierwsza taka nominacja w tym sezonie. Piątkowy bardzo dobry występ z West Bromwich Albion (2:0) okrasił pierwszym golem w tym sezonie. Na początku drugiej połowy wykorzystał dośrodkowanie Hannibala Mejbriego, który wcześniej otworzył wynik spotkania. Tunezyjczyk został również wyróżniony.

Krystian Bielik jest ważnym punktem drużyny prowadzonej przez Johna Eustace'a. W Championship rozegrał 22 spotkania, spędzając na boisku 1840 minut. Na koncie ma też 7 żółtych kartek.

Po 30 kolejkach Birmingham zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Już we wtorek zagra u siebie z będącym tuż nad strefą spadkową Cardiff (godz. 20:45). Do miejsc premiowanych grą w fazie play-off traci 8 punktów.