Wojciech Buras
Fragment meczu  Industrii Kielce z Eurofarm Pelister. Wićej na kolejnych zdjęciach
Fragment meczu Industrii Kielce z Eurofarm Pelister. Wićej na kolejnych zdjęciach Industria Kielce
Eurofarm Pelister przegrał z Industrią Kielce 21:24 w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Kielczanie zagrali świetną pierwszą połowę spotkania, gdzie znakomicie funkcjonowała gra defensywna. Po wyjściu z szatni zaliczyli przestój i sprawili sobie sporo nerwów w ostatnich minutach.

Dwie różne połowy Industrii Kielce w Bitoli

Eurofarm Pelister - Industria Kielce 21:24 (8:14)
Eurofarm: Ghedbane, Lesjak - Cethe, Kuzmanovski 2, Tajnik 1, Kisum 2, Borzas 3, Tankoski, Radivojević 6, Nielsen, Petrović 1, Petar Atanaseivikj 1, Vasilev 1, Paszevski 4, Pavle Atanasijevikij
Industria: Wałach, Błażejewski - Wiaderny, Nahi 3, D. Dujszebajew 2, Stenmalm, Gębala 2, Olejniczak 5, Karacić 2, Tharstarson 4, Moryto 4, Kounkoud, Karaliok 1, Tournat 1.

Mecz relacjonowaliśmy dla Was na bieżąco

Kielczanie polecieli do Macedonii Północnej w osłabionym składzie. W meczu nie zagrali Alex Dujszebajew, Paweł Paczkowski, Andreas Wolff, czy Hassan Kaddah. Podczas meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów z Pickiem Szeged urazu nabawił się również Szymon Sićko. Jego planowana data powrotu to listopadowy turniej Super Globe w Arabii Saudujskiej.

Industria Kielce musiała przywieźć z Bitoli zwycięstwo, by nadal poważnie liczyć się w walce o dwie pierwsze lokaty w tabeli. Eurofarm Pelister to ostatnia drużyna grupy A, która nie zdobyła w tym sezonie choćby jednego punktu.

Kielczanie fenomenalnie weszli w mecz. Już na samym początku prowadzili 9:2. Duża w tym zasługa świetnej gry w obronie i postawy Miłosza Wałacha w bramce. Podopieczni Talanta Dujszebajewa bezlitośnie wykorzystywali błędy przeciwnika i zdobywali łatwe trafienia w ataku. Mecz na środku rozegrania rozpoczął Haukur Tharstarson i już w pierwszych dziesięciu minutach zdobył trzy bramki. W 15 minucie dwa gole z rzędu rzucił Igor Karacić i sugestywnym gestem zaczął uciszać halę w Bitoli. Za te prowokacje został ukarany karą dwóch minut. Chorwat to były zawodnik Vardaru Skopje, odwiecznego rywala macedońskiego zespołu. Branislav Angelovski, trener Eurofarmu Pelister, już w pierwszej połowie wykorzystał dwie przerwy na rozmowę ze swoją drużyną. Kielczanie zeszli do szatni ze spokojnym, sześciobramkowym prowadzeniem.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Industrii Kielce z Eurofarm Pelister

Druga odsłona meczu zaczęła się zgoła odmiennie. Urban Lesjak, bramkarz gospodarzy, poprawił skuteczność między słupkami. Mnożyły się straty w ataku, a fanatyczna publiczność zaczęła napędzać macedońską drużynę. W 44 minucie z przewagi "żółto-biało-niebieskich" niemal nic nie zostało. Bramkę kontaktową zdobył Bogdan Radivojević. W ostatnim kwadransie wynik był bardzo bliski, ale to Industria Kielce była cały czas 1-2 bramki przed rywalem. Dobre minuty zaliczył Michał Olejniczak, który zdobywał ważne trafienia. Na 80 sekund przed końcem meczu o czas poprosił trener gospodarzy i zdecydował się na grę "siedem na sześć" w ataku. Piłkę przechwycił Daniel Dujszebajew i rzutem do pustej bramki dał oddech kielczanom. W tym momencie stało się jasne, że trzy punkty pojadą do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Teraz większość zawodników Industrii Kielce pojedzie na przerwę reprezentacyjną. Kolejne spotkanie drużyny Talanta Dujszebajewa odbędzie się 7 listopada w Arabii Saudyjskiej, podczas turnieju Super Globe. Rywalem będzie bahrański Al-Najma.