kostek
Eurobud JKS Jarosław  (niebieskie stroje) pokonał Iuventę Michalovce
Eurobud JKS Jarosław (niebieskie stroje) pokonał Iuventę Michalovce Grzegorz Kostka
Eurobud JKS Jarosław kończy przygodę z EHF Cup, jednak z występu w europejskich pucharach może być dumny.

Jarosławianki świadome. iż mają dwanaście bramek do odrobienia, rzuciły się na Uiventę od pierwszej minuty. Grały koncertowo twarda obrona i znakomite interwencje Weroniki Kordowieckiej rozmontowały atak przyjezdnych. W ofensywie wychodziło czarno-niebieskim praktycznie wszystko, czego efektem prowadzenie 6:1 w 7 minucie i 9:3 w 11 minucie. W kolejnych minutach Słowaczki troszeczkę odrobiły straty, ale po chwili zespół z miasta nad Sanem, który walczył o każdy centymetr boiska, znów zaczął powiększać swoją przewagę i na przerwę zszedł mając osiem bramek na plusie.

W przerwie kibice zastanawiali się, czy ich zespół utrzyma formę z pierwszej połowy, czy wystarczy jarosławiankom sił. Niestety po przerwie sił na zaczęło brakować. Pierwsze minuty po zmianie stron należały do bramkarki przyjezdnych Almeidy, która na dziesięć minut zamurowała Słowacką bramkę, a jej koleżanki z pola zbliżyły się na dwa trafienia. Nie moc strzelecka Eurobud JKS przerwała Wiktoria Gliwińska, a że w bramce znów zaczęła piłki odbijać Weronika Kordowiecka, podopieczne Michała Kubisztala znów zaczęły budować przewagę. Z czasem jednak zaczął dawać o sobie wysiłek jaki od pierwszych minuta jarosławianki włożyły w ten mecz i Iuventa stopniowo znów zaczęła odrabiać dystans bramkowy.

Ostatecznie sportowego cudu w Jarosławiu nie było, choć pierwsza połowa dawała sporo nadziei. Eurobud JKS Jarosław z podniesioną głową żegna się z EHF Cup, zostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie i wspaniałą atmosferę w jarosławskiej hali.

Eurobud JKS Jarosław - Iuventa Michalovce 29:25 (16:8)

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Bancilon 1, Gadzina 2, Dorsz 5, Trawczyńska 9, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Nestsiaruk 2, Mokrzka, Zimny 3, Smolinh 2, Strózik 1, Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Iuventa: Mendes De Almeida, Yablonska-Bobal - Dvoršcáková 3, Polievkova, Štefaniková 3, Dmytrenko, Popovcová 5, Kohuch 3, Borysevych, Wollingerová 3, Kompaniiets 4, Kolovska, Klucková, Krivokapic 4. Trener Jan Novak.