Eliminacje MŚ 2022: Josip Juranović zagrał dla Chorwacji. Wystąpili też inni ligowcy: Dusan Lagator, Luka Zahović czy Kristers Tobers

El. MŚ 2022: Juranović zagrał dla Chorwacji
El. MŚ 2022: Juranović zagrał dla Chorwacji Szymon Starnawski
Piłkarze z PKO Ekstraklasy zbierają minuty w meczach eliminacji MŚ 2022. W sobotę wystąpił choćby Josip Juranović z Legii Warszawa. Jego Chorwacja pokonała Cypr 1:0, ale ma trzy punkty mniej od Rosji.

Juranović poprzedni mecz ze Słowenią (0:1) przesiedział na ławce rezerwowych. Dziś obrońca pojawił się od razu po przerwie. Przy wyniku 1:0 dla Chorwacji zmienił na prawym boku Sime Vrsaljko, który na co dzień gra dla Atletico Madryt.

Sporo ligowców zobaczyliśmy w meczu Holandii z Łotwą (2:0). Oczywiście wszyscy reprezentowali barwy gości. W jedenastce znalazł się pomocnik Kristers Tobers z Lechii Gdańsk, a w drugiej połowie wszedł na boisko dowołany napastnik Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis. Na ławce mecz przesiedział Pavels Steinbors. Bramkarz Jagiellonii Białystok bronił za to w meczu z Czarnogórą (1:2).

W Soczi przeciw Rosji (1:2) zagrał Słoweniec Luka Zahović. Napastnik Pogoni Szczecin wszedł jednak dopiero 85 minucie. Był to dla niego pierwszy mecz w tym roku z udziałem publiczności.

Więcej minut zebrał za to Dusan Lagator. Pomocnik Wisły Płock zagrał dla Czarnogóry w meczu z Gibraltarem (4:1). Na murawie zameldował się w 60 minucie.

O 20:45 rozpoczną się kolejne mecze z udziałem naszych ligowców:
Mecz Czechy - Belgia z ławki rozpoczyna napastnik Legii, Tomas Pekhart.

W meczu Słowacja - Malta bronić będzie Dusan Kuciak z Lechii Gdańsk. Na ławce zaczną Lubomir Satka z Lecha Poznań oraz Jakub Holubek z Piasta Gliwice.

Poza kadrą Serbii na mecz z Portugalią znalazł się za to Filip Mladenović z Legii Warszawa.

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

To nie tak miało być, to nie tak miało wyglądać! Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu o bilety na Mundial w Katarze zremisowała z Węgrami 3:3. Biało-czerwoni długo nie potrafili stworzyć okazji, a już 53 minucie przegrywali różnicą dwóch bramek. Na szczęście potem spisali się lepiej... Zobaczcie, jak internauci komentują debiut selekcjonera Paulo Sousy.

Szczęsny ława, Brzęczek miał ubaw. Memy o meczu Węgry - Pols...