Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Manchester City - Manchester United to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań na świecie. Derby Manchesteru w ramach 27. kolejki Premier League dostarczyły wiele emocji. Kibice nie mogli narzekać na nudę. Cudowne trafienia Rashforda i Fodena były ozdobami meczu.

Derby Manchesteru dla City!

Na otwierającą bramkę nie musieliśmy długo czekać. Manchester United ruszył z atakiem. Bruno Fernandes zatrzymał się przed polem karnym z piłką, aby zaczekać na kolegów. Oddał futbolówkę do Rashforda, który postanowił uderzyć bez przyjęcia. Anglik uderzył perfekcyjnie. Ederson nie miał szans precyzyjnym strzałem, który trafił jeszcze w poprzeczkę. 1:0 dla gości!

To nie zaskoczenie, że grę prowadzili "Obywatele". 75 procent posiadania piłki w pierwszej połowie mówi samo za siebie. Najlepszą sytuację dla City miał Erling Haaland. Norweg otrzymał futbolówkę tuż przed bramką rywali. Dołożył stopę, ale strzelił nad poprzeczką. To prawdopodobnie jedno z najgorszych uderzeń w karierze w wykonaniu młodego napastnika. Strzał miał wartość xG na poziomie 0,89.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 56. minucie kibice zobaczyli kolejną piękną bramkę. Tym razem Phil Foden zdecydował się zejść na lewą nogę z prawego skrzydła. Młody Anglik huknął jak z armaty prosto w okienko. Onana, który do tej pory spisywał się bardzo dobrze nie miał najmniejszych szans.

W 80. minucie Foden zadał jeszcze jeden cios. Tym razem Anglik dobrze odnalazł się w polu karnym. W doliczonym czasie na listę strzelców wpisał się także Haaland, który w pierwszej połowie zmarnował doskonałą sytuację.

Dzięki wygranej 3:1 City traci tylko jeden punkt do lidera Premier League, czyli Liverpoolu. "Czerwone Diabły" okupują 6. pozycję.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Wieczysta Kraków to polskie FC Hollywood. Ekipa, której trenerem jest Sławomir Peszko marzy o awansie do 2. ligi. Dzięki zimowym transferom to może się udać. Oto najmocniejszy skład Wieczystej. Roi się od byłych gwiazd Ekstraklasy.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Polskie FC Hollywood, czyli Wieczysta Kraków. Oto najmocniej...