EuroCup. Pierwsza porażka koszykarek VBW Arki Gdynia. Turczynki skuteczniejsze w drugiej połowie

Łukasz Konstanty
Los sprawił, że dwa polskie kluby - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz i VBW Arka Gdynia trafiły do tej samej grupy EuroCup. Gdynianki po zwycięstwie nad bydgoszczankami w drugiej kolejce uległy OGM Ormanspor. Fot: Arkadiusz Wojtasiewicz/polskapress
Nie udał się wyjazd do Turcji koszykarkom VBW Arki Gdynia. Zespół, który w poprzednim sezonie w polskiej lidze zajął trzecie miejsce przegrał w drugiej kolejce EuroCup z OGM Ormanspor 61:69, choć do przerwy prowadził dwoma punktami.

Gospodynie polsko-tureckiej rywalizacji lepiej rozpoczęły spotkanie. Nieskuteczność gdynianek i celne rzuty ich rywalek sprawiły, że w pewnym momencie w pierwszej kwarcie koszykarki Ormansporu prowadziły 13:6. Na szczęście jeszcze w tej części meczu VBW Arka zmniejszyła stratę do trzech punktów.

Czternaście punktów z rzędu VBW Arki Gdynia w drugiej kwarcie

W drugiej kwarcie bardzo dobrze zaprezentował się polski zespół, który zanotował nawet serię czternastu punktów zdobytych z rzędu przy zerowej zdobyczy rywalek (z 17:23 zrobiło się 31:23). Gospodynie jednak w ostatnich minutach tej części spotkania zdołały nieco zniwelować stratę i po pierwszej połowie gdynianki prowadziły różnicą zaledwie dwóch punktów.

Dziewięć minut wyrównanej gry w trzeciej kwarcie i długo utrzymujące się prowadzenie gdynianek nie zdeprymowało tureckiej ekipy, która na niespełna minutę przed jej końcem wróciła na prowadzenie, dzięki celnym rzutom za trzy punkty.

Słaba skuteczność gdyńskich koszykarek

W trzeciej, a także w czwartej kwarcie koszykarki Arki miały kłopoty ze zdobywaniem punktów (zapisały na swoim koncie odpowiednio trzynaście i dwanaście). Nic dziwnego, że już do końca spotkania nasz zespól nie był w stanie odzyskać prowadzenia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ośmiopunktową porażką polskiej ekipy.

Drużyna z Trójmiasta po dwóch kolejkach ma na koncie zwycięstwo i porażkę. W trzeciej serii gier rywalem Arki będzie rumuński klub FCC UAV Arad, który obydwa dotychczasowe spotkania przegrał. Wyjazdowy mecz zostanie rozegrany w środę 9 listopada o godzinie 17.30.