Euroliga. Castors Braine - CCC Polkowice 71:94

Marta Wrońska
CCC Polkowice
Drużyna CCC Polkowice pokonała na wyjeździe w Belgii zespół Castors Braine 71:94. Było to bardzo ważne zwycięstwo zespołu z Dolnego Śląska. To już piąta wygrana mistrzyń Polski na europejskich parkietach.

Drużyna z Polkowic jest na fali. Podopieczne Marosa Kovacika w ostatni weekend zdobyły Pucharu Polski w Bydgoszczy, a tym razem pojechały walczyć skutecznie do Belgii o punkty w grupie A Euroligi.

Początek spotkania był zacięty i wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować paro punktowej przewagi. W połowie odsłony to Belgijki wrzuciły wyższy bieg i grały na poziomie 75 procent skuteczności. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:19 dla Castors.

W drugiej kwarcie oblicze spotkania się zmieniło. Polkowiczanki grały zdecydowanie bardziej agresywnie, wychodziły z pressingiem na połowę rywalek i te miały problemy w ataku. Mistrzynie Polski zaczęły pomału odrabiać straty i kontrolować spotkanie. Po skutecznym rzucie za trzy Temitope Fagbenle, CCC schodziło do szatni z trzy punktową przewagą.

Po przerwie spotkanie się wyrównało, gospodynie zaczęły szybciej grać. Mecz w pewnym momencie zrobił nam się brzydki. Drużyny zaczęły popełniać wiele przewinień i strat. W trzeciej kwarcie podopieczne Marosa Kovacika zdobyły zaledwie dwa punkty z gry, a resztę z lini rzutów osobistych.

Decydująca odsłona to popis drużyny z Dolnego Śląska. Polkowiczanki pokazały charakter i skuteczność. Gospodynie grały szybko i nerwowo, a CCC swoim spokojem zdobywało punkty. Po tym zwycięstwie mistrzynie Polski awansowały na czwarte miejsce w grupie, co daje im awans do fazy play off.

Najwięcej punktów dla drużyny z Polkowic zdobyła Styliani Kaltsidou, bo aż 18. Dwa mniej dołożyła Tiffany Hayes. Osiem punktów, osiem zbiórek i sześć asyst zapisała w swoich statystykach Johannah Leedham-Warner.

Castors Braine - CCC Polkowice 71:94 (29:19, 16:29, 15:19, 11:27)

Castors Braine: Razjewa 13, Trahan-Davis 12,Delaere 10, Mayombo 9, Samuelson 9, Ortiz 7, Christinaki 5, Grzesinski 3, Hervey-Carr 3
CCC Polkowice: Kaltsidou 18, Hayes 16, Fagbenle 13, Thomas 10, Kizer 9, Gajda 9, Kaczmarczyk 9, Leedham 8, Puss 2, Tyszkiewicz 0

Materiał oryginalny: Euroliga. Castors Braine - CCC Polkowice 71:94 - Gazeta Wrocławska