Filip Ivić będzie operowany. PGE VIVE szuka zastępcy

PK
Anna Benicewicz-Miazga
- Filip Ivić ma uszkodzoną łąkotkę i będzie operowany – powiedział nam w poniedziałek wieczorem prezes VIVE Handball Kielce, Bertus Servaas.

Chorwacki bramkarz mistrzów Polski w piłce ręcznej odniósł kontuzję kolana w pierwszej połowie sobotniego meczu Ligi Mistrzów, przegranego przez PGE VIVE na wyjeździe ze słoweńskim Celje Pivovarną Lasko 27:31. Mimo urazu Filip dograł do końca pierwszej połowy meczu, w drugiej zmienił go Sławomir Szmal.

Filip Ivić po meczu przeszedł badania w Zagrzebiu. Prezes Bertus Servaas nie miał w poniedziałek wieczorem dobrych wiadomości. –
Filip ma uszkodzoną łąkotkę i będzie operowany w Zagrzebiu. Jeszcze nie wiemy, kto go zastąpi – powiedział nam Servaas. Przerwa w grze potrwa około półtora miesiąca.

Szukanie zastępcy dla Ivicia wydaje się koniecznością, bo w tej chwili zmiennikiem dla Sławomira Szmala pozostał niespełna 16-letni Miłosz Wałach, który w zespole seniorów zaliczył około 20 minut w dwóch meczach. Tymczasem w najbliższą niedzielę PGE VIVE czeka arcytrudny mecz Ligi Mistrzów z niemieckim SG Flensburg-Handewitt. Początek spotkania w Hali Legionów o godzinie 15.

Materiał oryginalny: Filip Ivić będzie operowany. PGE VIVE szuka zastępcy - Echo Dnia Świętokrzyskie