GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Zwycięstwo GieKSy na koniec rundy zasadniczej

Tomasz Kuczyński
8.04.2024 r. PlusLiga: GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin.
8.04.2024 r. PlusLiga: GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin. Tomasz Kawka
W poniedziałek 8 kwietnia 2024 roku w meczu 30. kolejki PlusLigi siatkarzy GKS Katowice wygrał z Bogdanką LUK Lublin 3:1. Po tym spotkaniu znane są już wszystkie pary play off. Zobacz ZDJĘCIA z hali w Szopienicach.

30. kolejka kończy fazę zasadniczą sezonu PlusLigi. Z ekstraklasy siatkarzy spadli już Czarni Radom. Bezpieczny GKS Katowice wiedział, że zagra o 13. miejsce z Cuprum Lubin. Bogdanka LUK Lublin mogła wybrać sobie rywala w ćwierćfinale play off. Przed meczem w Katowicach ekipa z Lublina zajmowała 6. miejsce i miała szansę przeskoczyć piąty Trefl Gdańsk.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin, 8.04.2024 r.

GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin: Udany pościg i końcówka dla gospodarzy

W ekipie GieKSy w poniedziałek z powodów zdrowotnych nie zagrali Jakub Jarosz i Lukas Vasina. Gospodarze bez tych dwóch ważnych ogniw w pierwszym secie popełniali sporo błędów i musieli gonić rywali. Było 11:14, 13:16, ale katowiczanie doprowadzili do remisu 18:18 po asie Marcina Walińskiego. Bogdanka znów miała przewagę - 19:22. Drużyna trenera Grzegorza Słabego nie odpuszczała i było 22:22, a po asie Damiana Domagały 23:22. Gospodarze mieli pierwszego setbola przy wyniku 24:23. Mateusz Malinowski zaatakował w aut i GKS cieszył się z wygrania pierwszej partii.

GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin: 2:0 dla GieKSy

Gospodarze poszli za ciosem. W drugim secie prowadzili 10:8, a potem 14:9 po kolejnych punktowych blokach. Goście doszli GKS na dwa punkty (17:15, 19:17). Bardzo dobrze spisujący się Domagała ciągnął grę katowiczan, którzy w końcówce „odjechali” i wygrali do 21.

GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin: Goście zabrali się do roboty

Trener Bogdanki Massimo Botti na trzecią partię wprowadził swoich podstawowych zawodników, dając sygnał, że chce odwrócić losy meczu. GKS prowadził 5:4. Potem gra gospodarzy się posypała i było 10:16 i 13:20. Mimo prób odrobienia strat ten set padł łupem gości.

GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin: Katowiczanie zgarnęli 3 punkty

GieKSa nie zamierzała tanio sprzedać skóry i prowadziła 7:5. Szybko mieliśmy 7:8, a kibice w hali w Szopienicach oglądali dobrą siatkówkę i nie mogli narzekać na brak emocji. Od 8:8 było 8:10 i trener Słaby poprosił o czas. Gospodarze nie tylko znów doskoczyli do rywali, to jeszcze wypracowali trzy punkty przewagi - 17:14. Lublinianie zbliżyli się na punkt (19:18), co zwiastowało ciekawą końcówkę. GKS miał dwa meczbole prowadząc 24:22. Goście znów odrobili straty - 24:24. Mecz zakończył Domagała atakiem po bloku - 26:24!

MVP meczu został wybrany Damian Domagała.

GKS Katowice - Bogdanka LUK Lublin 3:1 (25:23, 25:21, 19:25, 26:24)

GKS: Waliński, Domagała, Usowicz, Krulicki, Kvalen, Fenoszyn, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Saitta, Wóz.

Bogdanka: Malinowski, Kania, Brand, Krysiak, Komenda, Zając, Kędzierski (libero) oraz Nowakowski, Schulz.