Jacek Sroka
Jacek Sroka
GKS Katowice został ukarany za mecz z Comarch Cracxovią
GKS Katowice został ukarany za mecz z Comarch Cracxovią Mariusz Zawadzki
GKS Katowice został ukarany przez komisarz Tauron Hokej Ligi Martę Zawadzką za przerwany w I tercji mecz z Comarch Cracovią. Mistrzowie Polski 4 grudnia poznali także arenę finału turnieju o Puchar Kontynentalmy, w którym zagrają w połowie stycznia.

GKS Katowice ukarany

Marta Zawadzka, komisarz Tauron Hokej Ligi rozpatrzyła protest Comarch Cracovii złożony po meczu z GKS Katowice, który krakowianie przegrali 2:7. Przypomnijmy, że rozegrane 26 listopada spotkanie zostało przerwane w 17 minucie po tym jak doszło do przepychanek kibiców z działaczami i zawodnikami gości.

Po zdobyciu przez katowiczan czwartej bramki kibole GKS próbowali zaatakować siedzących w swoim boksie zawodników, a jeden z nich próbował uderzyć kierownika drużyny "Pasów" Sebastiana Witowskiego. W ramach protestu zespół Comarch Cracovii zjechał do szatni i nie chciał wznowić pojedynku po przerwie.

Krakowianie domagali się powtórzenia meczu i kary finansowej dla mistrza Polski. Komisarz Zawadzka uwzględniła tylko jeden z punktów ich protestu i ukarała finansowo katowiczan. Poniżej publikujemy jej oficjalną decyzję

"W związku z incydentem, który miał miejsce w dniu 26.11.2023 r. podczas meczu rozgrywanego w ramach Tauron Hokej Liga pomiędzy drużynami GKS Katowice a Comarch Cracovią, nakładam na Klub GKS Katowice karę finansową w wysokości 10.000 PLN (dziesięć tysięcy złotych), zgodnie punktem 26 Regulaminu Opłat THL.

Podczas w/w meczu (czas 16'23'') pierwsza tercja została przerwana ze względu na incydent w/przy boksie drużyny Gości - Comarch Cracovii.

Bezsprzecznym jest, iż w tak newralgicznym miejscu nie znajdowała się żadna osoba pełniąca funkcje zabezpieczające strefę zawodników i sztabu Cracovii. Kibic próbował wtargnąć do boksu drużyny Gości i zaatakował osoby broniące swojego boksu oraz zawodników, a w szczególności Kierownika drużyny Sebastiana Witowskiego. Stworzenie tak łatwego dostępu do drużyny przyjezdnej, a także brak zabezpieczenia doprowadziło do zagrożenia innych uczestników widowiska sportowego.

W związku z powyższym została nałożona kara za brak odpowiedniego zabezpieczenia na obiekcie oraz stworzenie zagrożenia przez kibiców. Jednocześnie załączam protokół Obserwatora meczu wraz z zaleceniami dotyczącymi organizacji oraz oprawy meczowej."
Komisarz Ligi, Marta Zawadzka

Mistrz Polski już wie, gdzie zagra w finale Pucharu Kontynentalnego

GKS Katowice 4 grudnia nie tylko ukarany został karą w Tauron Hokej Lidze, ale poznał także arenę, w której rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Kontynentalnego. Władze IIHF zdecydowały, że gospodarzem Final Four będzie Cardiff.

Przypomnijmy, że do decydującej rozgrywki zaplanowanej w dniac[polecane]25577393,25605223,25579103,25606937;1;Nie przeocz[/polecane]

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

h 12-14 stycznia, przystąpią cztery drużyny. Poza GKS Katowice będą to kazachski Nomad Astana, duński Herning Blue Fox oraz walijski Cardiff Devils.

Katowiczanie tylko raz grali w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego i wówczas także odbył się on na Wyspach Brytyjskich. W 2019 roku GKS zajął trzecie miejsce w imprezie rozgrywanej w północnoirlandzkim Belfaście.