Gol Artura Sobiecha w Bundeslidze [WIDEO]

Marcin Trzyna
Artur Sobiech strzelił gola w meczu 29. kolejki Bundesligi pomiędzy Herthą BSC i Hannoverem. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dla polskiego napastnika jest to 4. gol w obecnym sezonie ligowym. Sobiech przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Piątkowy pojedynek świetnie rozpoczęli piłkarze Herthy, którzy objęli prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Bramkarza gości pokonał wówczas 31-letni Vedad Ibisević. Hannover doprowadził do wyrównania w 18. minucie spotkania, gdy na listę strzelców wpisał się Artur Sobiech. Asystę przy golu Polaka zanotował Japończyk, Hiroshi Kiyotake. Piłkarze z Dolnej Saksonii bramkę na 2:1 zdobyli w 58. minucie, po tym jak bramkarza gospodarzy pokonał Manuel Schmiedebach.

W 72. minucie spotkania gola dla Herthy na 2:2 zdobył doświadczony Salomon Kalou. Były piłkarz m.in. Chelsea wykorzystał bardzo dobre podanie Juliana Schiebera. Iworyjczyk najpierw źle przyjął sobie futbolówkę, jednak po chwili w pełni się zrehabilitował i pokonał golkipera "Die Roten". Hannover po 29 meczach ma na swoim koncie zaledwie 19 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w Bundeslidze.

Dla Artura Sobiecha, który rozegrał pełne 90 minut, było to czwarte ligowe trafienie w obecnym sezonie Bundesligi. Napastnik Hannoveru dobrymi występami w lidze niemieckiej może nieco przybliżyć się do kadry reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy we Francji. Adam Nawałka na ten moment ma w kadrze dwóch pewnych napastników: Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner ciągle jednak przypatruje się właśnie Sobiechowi, a także Łukaszowi Teodorczykowi z Dynama Kijów oraz Mariuszowi Stępińskiemu z Ruchu Chorzów.

Hertha BSC – Hannover 1:2

3’ Vedad Ibisević, 72' Salomon Kalou – 18’ Artur Sobiech, 58’ Manuel Schmiedebach

Materiał oryginalny: Gol Artura Sobiecha w Bundeslidze [WIDEO] - Gol24