Gra piłkarska trzecia liga - weekend 22-23 sierpnia [SPRAWDŹ WYNIKI I TABELĘ]

dor, JKM
W weekend 22-23 sierpnia odbędą się mecze w świętokrzyskiej, piłkarskiej trzeciej lidze. Sprawdź wyniki i tabelę.

Wisła Sandomierz - Podhale Nowy Targ. Mecz odwołany
Powodem tej decyzji jest wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u piłkarzy Podhala. Jest to decyzja sanepidu i Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

ŁKS Probudex Łagów – Wisłoka Dębica 3:1 (1:1)
Bramki: samobójcza Paweł Remut 25, Amarildo 54, 72 – Sebastian Pawlak 10.
ŁKS: Pietras 5 – Czerwiak 6, Wilk 6, Ślefarski 6– Krzeszowski 6, Uniat 6, Gierczak 4 (73 Biesiada), F. Rogoziński 4 (59 Mójta) – Imiela 7, Śliwka 3 (46 Amarildo 7), K. Rogoziński 5 (79 Borowiak).
Wisłoka: Libera – Cabała, Remut, H. Król – Sojda, Fedan, Prokop, Łanucha, Rębisz – Palonek, Pawlak.
Żółte kartki: F. Rogoziński, Wilk, Gierczak – Cabała, Prokop, Sojda.
Czerwona kartka: Cabała (Wisłoka) – 90+1 za dwie żółte.
Sędziował: Piotr Kawiński (Krasnystaw)
Widzów: 150.

Beniaminek z Łagowa liczył na zwycięstwo w konfrontacji z Wisłoką i zaczął spotkanie z dużym animuszem. Już w 3 minucie Adam Imiela oddał sprytny strzał z wolnego, po którym piłka odbiła się od słupka. Niestety, parę minut później goście zaskoczyli ŁKS i przeprowadzili kontrę, po której Sebastian Pawlak dał im prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli dzięki akcji aktywnego Imieli, a niefortunnie piłkę do swojej bramki skierował Paweł Remut. W przerwie… pod stadionem w Łagowie pojawiła się grupa 50 kibiców Wisłoki, która zapowiadała się w Internecie wypad na wycieczkę krajoznawczą. Zza płotu widzieli jak po przerwie ich defensywę demoluje Amarildo. Brazylijczyk rozkręca się z dnia na dzień, wygląda coraz lepiej i widać to na zielonej murawie. W 54 wychowanek słynnego Botafogo głową pokonał golkipera z Dębicy po raz pierwszy, a asystę zaliczył Szczepan Krzeszowski. Potem podawał mu Adam Mójta, debiutujący w Łagowie i Amarildo znowu zaskoczył Tomasza Liberą. Świetnie układała mu się współpraca z Mójtą, który zaliczył 89 meczów i 11 trafień w ekstraklasie. Widać, że były, 34-letni zawodnik Korony Kielce będzie wzmocnieniem beniaminka. Gospodarze mogli nawet wygrać wyżej, ale skończyło się na 3:1 na pożegnanie Daniela Łebka. Drugi, do niedzieli trener ŁKS Probudex Łagów odszedł do rezerw Miedzi Legnica.

Orlęta Radzyń Podlaski - Korona II Kielce 3:1 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Kot 4, Szymon Kamiński 29, Patryk Szymala 51 - Piotr Lisowski 77.
Korona II: Osobiński 4 - Więckowski 5, Pierzchała 5, Kośmicki 4 Ż (75. K. Turek nie klas. Ż), Bujak 4 (79. Malec nie klas,) - Przybysławski 2 (46. Konstantyn 2), Prętnik 5, P. Lisowski 7, D. Lisowski 5, Słabosz 3 (46. Seweryś 4) - Sowiński 4 (46. Piróg 4).
Orlęta: Klebaniuk - Chyła, Szymala, Kursa (56. Baniulis), Kot - Nowosadko (56. Idzikowski), Kamiński, Kobiałka, Wojczuk (71. Korolczuk), Syryjczyk (60. Bożym Ż) - Kuźma (71. Kalita).
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).

Mecz zaczął się źle dla Korony. Już w 4 minucie po centrze z rzutu rożnego Michała Kobiałki ładnym strzałem głową popisał się Arkadiusz Kot, pokonując Jakuba Osobińskiego. W 29 minucie gospodarze zadali drugi cios, znowu po stałym fragmencie gry, które - trzeba przyznać - mieli dobrze rozpracowane. Tym razem centrował Patryk Szymala, a Szymon Kamiński strzałem głową umieścił piłkę w bramce kieleckiej drużyny. Podopieczni trenera Sławomira Grzesika w pierwszej połowie też mieli bramkowe okazje, ale zawodziła skuteczność, poza tym w bramce Orląt dobrze dysponowany był Bartosz Klebaniuk.
Korona wyszła na drugą połowę z chęcią odwrócenia losów spotkania, ale ta sztuka jej się nie udała. W dodatku w 51 minucie gospodarze podwyższyli na 3:0 po ładnym technicznym strzale Patryka Szymali, przesądzającym o losach spotkania.
Honorowe trafienie dla Korony uzyskał w 77 minucie Piotr Lisowski, najlepszy w kieleckiej drużynie.
- Mamy bardzo duży problem ze stałymi fragmentami gry, to jest nasza bolączka. Na 11 straconych bramek w tym sezonie, 8 padło po stałych fragmentach. Przegrywamy walkę fizyczną w powietrzu. Mamy młody zespół, są duże rotacje w składzie. Musimy nad tym popracować. Gra nie wyglądała źle.Mieliśmy trzy dogodne okazje, dwie zmarnował Dawid Lisowski - mówił po meczu wyjazdowym z Orlętami trener Sławomir Grzesik.

Stal Kraśnik - Lewart Lubartów 0:3 (0:1)
Bramki: Grzegorz Fularski 9, Krystian Żelisko 52, 82

Avia Świdnik - Podlasie Biała Podlaska 6:1 (3:0)
Bramki: dla Avii Wojciech Białek 11, 39, 67, Krystian Mroczek 29, Dominik Maluga 62, Eryk Ceglarz 72.

Wisła Puławy - Chełmianka Chełm 2:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Kacprzycki 62 z karnego, Adrian Paluchowski 80 - Paweł Myśliwiecki 57.

KS Wiązownica - Siarka Tarnobrzeg 0:7 (0:4)
Bramki: Kacper Józefiak 9, 13, Paweł Wolski 19, 53, Paweł Rogala 38, 75, Arkadiusz Gajewski 72.

Sokół Sieniawa - Hetman Zamość 3:0 (2:0)
Bramki:Daquan King 13, Oskar Majda 39, Dominik Pikiel 84

Stal Stalowa Wola- Wólczanka Wólka Pełkińska 4:3 (1:1)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 7, 88, Adam Waszkiewicz 61, Szymon Jarosz 78 - Krzysztof Pietluch 34, 84, Kamil Bała 67

Cracovia II Kraków - Jutrzenka Giebułtów przełożony z powodu koronawirusa
Koronawirus - z tego powodu Jutrzenka Giebułtów musi przełożyć drugi z kolei mecz w III lidze. W wyznaczonym terminie - 22 sierpnia - nie dojdzie do skutku jej spotkanie z Cracovią II. I być może na tym nie koniec.
- Czekamy na dokumenty z Jutrzenki potwierdzające informacje o koronawirusie, z informacją, jakie osoby są zakażone. Czy są to zawodnicy z pierwszego składu czy rezerwowi, co może pozwoliłoby uruchomić zespół wcześniej do rozgrywek. Natomiast mecz z Cracovią II na pewno przekładamy, już wczoraj przekazaliśmy Cracovii taką informację - usłyszeliśmy w środę w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej - poinformowała Gazeta Krakowska.

Pauzuje KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

21. Hetman Zamość 5 0 0-0-5 2-14

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE