Gra piłkarska 3. liga. 6-7.05.2023. Czarna sobota dla świętokrzyskiej piłki. Wygrali tylko Czarni Połaniec. Sprawdź wyniki i tabelę

Dorota Kułaga, Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
Korona II Kielce uległa KS Wiązownica 0:2
Korona II Kielce uległa KS Wiązownica 0:2 Krzysztof Krogulec
W weekend 6-7.05.2023 gra piłkarska 3. liga. Swoje mecze przegrały wszystkie zespoły ze Świętokrzyskiego, oprócz Czarnych Połaniec. Sprawdź wyniki i tabelę.

W weekend 6-7.05.2023 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Czarni Połaniec - Lublinianka Lublin 3:1 (2:0)
Bramki: Arleison Martinez 15, Eryk Galara z karnego 41, Krystian Kardyś 65 - Patryk Knap 49.
Czarni: Wieczerzak, Żądło, Bakowski, Smoleń, Bawor - Śledź, Kardyś, Wątróbski, Galara (81 Kałaska), Banik (73 Płużek) - Martinez (38 Gębalski).
Żółte kartki: Flis, Książek (Lublinianka)
Czerwona kartka: Bartosz Płocki 62 (Lublinianka)
Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).

Naszym celem było wygranie tego meczu, przed meczem każdy nam dopisywał trzy punkty, ale to weryfikuje boisko. Wygraliśmy pewnie, nasze zwycięstwo nie było nawet przez moment zagrożone

- powiedział trener Michał Szymczak.

Gospodarze już w 15 minucie otworzyli wynik meczu, a gola zdobył bardzo solidny w tej rundzie Arleison Martinez, który jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko, ze względu na uraz. - Kontuzja nie jest groźna, nie chcieliśmy jednak ryzykować - zapewniał szkoleniowiec. Przed przerwą Czarni zdobyli kolejnego gola - rzut karny wykorzystał Eryk Galara. Po przerwie zdecydowanie zaatakowali goście z Lublina i Marcina Wieczerzaka pokonał Patryk Knap. Od 62 minuty goście grali w 10, bo czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Płocki, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Kardysia. Wspomniany Krystian Kardyś 3 minuty później ustalił wynik spotkania i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Korona II Kielce - KS Wiązownica 0:2 (0:1)
Bramki: Sebastian Rak 6, Kacper Chełmecki 66.
Korona II: Sandach – Zwoźny, M. Kiełb, K. Sylwestrzak , D. Lisowski – P. Lisowski, K. Turek – Shinonaga (62 R. Turek), Bojańczyk (62 Strzeboński), Konstantyn (78 Płocica) – Szulc (62 J. Rybus).
Wiązownica: Budzyński – Tonia, Kapuściński, B. Markiewicz (68 Michalik), Kordas – Hurenko, Mianowany, Kasia – Rak, Chełmecki (68 Musik), Gierczak (68 Melinishyn).
Żółte kartki: P.Lisowski, K. Turek, Zwoźny - Mianowany
Sędziował: Mateusz Patla (Jastrzębie).

Część z zawodników Korony II po zwycięstwie z Cracovią II 4:1 chyba pomyślała, że punkty z KS Wiązownica zrobią się same. Nic tego, bo podopieczni Mariusza Ludwinka trafili na dobrze zorganizowany zespół, który w ofensywie grał szybciej i bardziej zdecydowanie od kielczan. Już w 6 minucie KS Wiązownica wykorzystał nieporozumienie w szeregach Korony II przy rozegraniu autu i Sebastian Rak pokonał Adriana Sandacha. W odpowiedzi po główce Kamila Sylwestrzaka i interwencji bramkarza futbolówka odbiła się od poprzeczki. Za raz po tym Kacper Bojańczyk trafił w słupek, a Arkadiusz Kasia z Wiązownicy przymierzył z wolnego w poprzeczkę. Zrywy Korony II z mizernie wyglądającym z przodu Hubertem Szulcem nic nie dawały, a w 66 minucie po świetnej dwójkowej akcji Kacpra Chełmeckiego z Rakiem ten pierwszy, były zawodnik ŁKS Łagów podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Korona II przegrała zasłużenie, w jej grze było mnóstwo niedociągnięć i słabych punktów.

Podlasie Biała Podlaska - Wisła Sandomierz 8:2 (3:0)
Bramki:Maciej Kurowski 4, Krzysztof Salak 27, Damian Lepiarz 45, 76, Jarosław Kosieradzki 57, 62, Wiktor Niewiarowski 82, 86 - Mateusz Wyjadłowski 72, Kamil Uciński 80.
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz, Sudy (75 Furman), Khorolskyi, Bik (46 Krajewski) - Kotalczyk (88 Stokłosa), J. Wódz (46 Uciński), Michalczyk (46 Kościółek) - Wyjadłowski, Abate, Szczypek.
Żółta kartka: Wyjadłowski.
Sędziował: Dawid Deptuła (Białystok)

Ciężko w racjonalny sposób wytłumaczyć to, co się stało. Chcę przeprosić kibiców, którzy jeżdżą za nami, wstyd mi za mój zespół. Brakuje nam ogranych zawodników, jest tylko Sudy i Khorolskyi. Biorę tę porażkę na siebie, mimo, że mnie nie było na ławce. Nigdy nie uczestniczyłem w takim meczu. To była deklasacja

- powiedział trener Robert Chmura.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Sokół Sieniawa 1:3 (0:3)
Bramki: Michał Nawrot 90+1 z karnego - Szymon Feret 2, Mateusz Geniec 13 z karnego, Bartosz Tłuczek 39.
KSZO: Burek - Brągiel, Mężyk, Jarzynka, Maidanevych - Kafel (76 Zimnicki) , Nawrot, Dziubiński (46 Bełczowski) - Zdyb (16 Mazurek), Chernii (46 Janaszek), Lipka (65 Dumaniuk).
Żółte kartki: Maidanevych, Dumaniuk, Brągiel - Siryk.
Czerwona kartka: Damian Mężyk 12.
Sędziował: Piotr Chojnacki (Warszawa)

KSZO został szybko zaskoczony, bo przegrywał już od 2 minuty po golu Szymona Fereta. 12 minut później sędzia wyrzucił z boiska Damiana Mężyka za faul w polu karnym, a "jedenastkę" wykorzystał Mateusz Geniec. Do przerwy goście zdobyli jeszcze jednego gola, a zespół Rafała Wójcika musiał zadowolić się jedynie golem honorowym. Do siatki z jedenastu metrów trafił Michał Nawrot.

Podhale Nowy Targ - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)
Bramka: Maciej Wojtak 32.

Wieczysta Kraków - Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Bramki: Manuel Torres 36, Denys Faworow 70 z karnego.

Avia Świdnik - Cracovia II Kraków 2:2 (1:2)
Bramki: Wojciech Białek 11, 73 - Przemysław Kapek 3, Michal Siplak 9.

Wisłoka Dębica - Unia Tarnów 0:0

ŁKS Łagów - Orlęta Radzyń Podlaski walkower 0:3