Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa [ZOBACZ WYNIKI]

dor, mir, pw
Trenerzy - Mariusz Arczewski i Arkadiusz Bilski - przed meczem Orlicza Suchedniów ze Starem Starachowice. Fot. Sławomir Sijer
W weekend odbywają się mecze świętokrzyskiej, piłkarskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki.

Astra Piekoszów - Bucovia Bukowa 0:2 (0:2)
Bramki: Paweł Bąk 5, Łukasz Bąk 35.
Astra: Babiarski - Sadko, Raczyński, Jarosiński, Rudnicki - Łapot, Jaroszenko, Kotwica (59. Trojanowski), Pękalski, Włodarczyk (68. Szymoniak) - Bodzioch.
Bucovia: Baryła (38. Kozłowski) - Niechciał, Jamrozik, Szczepara, Saladra (68. Stefańczyk) - Walasek, Wilk, M. Bąk, P. Bąk (75. Bała) - Toporek (60. Malaga), Ł. Bąk (88. Szymczyk).
Bracia Bąk rozstrzygnęli losy tego spotkania. Bardzo ładna była bramka Łukasza Bąka - strzałem z woleja pod poprzeczkę. Przytomnie zachował się też Paweł Bąk - po uderzeniu Radosława Wilka bramkarz Astry odbił piłkę, dopadł do niej Paweł Bąk i mocnym strzałem umieścił w bramce.

-To nasze drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze punkty zdobyte na wyjeździe. Bardzo cieszymy się z tej wygranej, była nam potrzebna. Martwi tylko kontuzja naszego bramkarza Baryły. Karetką został przewieziony do szpitala - powiedział Andrzej Dec, trener Bucovii.

Star Starachowice - Orlicz Suchedniów 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 82, Dariusz Anduła 90.
Star: Bzymek – Gębura, Gołyski (68. Niewczas), Wójtowicz, Kania (46. Senderowski), Nowocień (68. Kosztowniak), Chodniewicz, Horna, Kidoń (58. Anduła), Stachura, Fabjański
Orlicz: Ubysz – Taciaj, Stawiak, Boleń, Jarząb, Niewczas, Solnica, Skarbek (85. Bator), Grzejszczyk (70. Kita), Staszewski (75. Tumulec), Świtowski
W75. minucie sędzia odesłał trenera Staru Arkadiusza Bilskiego na trybuny za komentowanie decyzji sędziowskich.
Był to mecz na szczycie. Zmierzyły się dwie drużyny, które do tej pory miały na koncie komplet punktów. Górą w tym pojedynku był Star prowadzony przez Arkadiusza Bilskiego i został samodzielnym liderem klasy okręgowej.

– Ten mecz nie układał się po naszej myśli, bo przeciwnik dobrze ustawił się w defensywie, nie dali nam zbyt dużo zrobić, jeśli chodzi o grę boków, a to nas do tej pory napędzało. Konsekwentna gra do samego końca przyniosła jednak efekty. Czekaliśmy na jedną dogodną sytuację, którą powinniśmy i musieliśmy wykorzystać, żeby zainkasować trzy punkty. Jedna akcja, w której Fabjański dostał dobre podanie od Kosztowniaka, zadecydowała, że zainkasowaliśmy trzy punkty – powiedział trener Staru Arkadiusz Bilski.

– Nie można być zadowolonym po porażce, ale cieszę się, że do stracenia pierwszej bramki realizowaliśmy w 100% założenia. O stracie bramki zadecydował jeden błąd indywidualny. W pierwszej połowie to my mieliśmy wyśmienite sytuacje do strzelania bramek. Jeśli takich sytuacji nie strzela się na Starze, to konsekwencje są właśnie takie. Star ma tyle jakości piłkarskiej, że to po prostu wykorzystali – powiedział trener Orlicza Mariusz Arczewski.

GKS Rudki - Piaskowianka Piaski 3:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Wiecha 58, Tomasz Lipski 71, Piotr Maniara 87 - Rafał Koprowski 77.
GKS: Sylwanowski - D. Dawidowicz, Ł. Kowalski, Borowiec, Broniś - D. Kowalski (75. Bednarski), B. Wiecha (85. Świstak), Gryz, K. Wiecha - Michta (46. Maniara), Lipski.
Piaskowianka: Zimny - Pałgan, Gajos, Butenko, Koprowski - Krzysztofik, D. Szmalec, Sieracki (55. Rogala), Szymański (85. Tkacz) - Woliński (78. Marek), Kośmider (65. Baran).
GKS uczcił jubileusz 60-lecia klubu, pokonując Piaskowiankę 3:1.Rywal pokazał się z dobrej strony i wysoko zawiesił poprzeczkę w tym spotkaniu.

Sparta Dwikozy - Piast Stopnica 5:1 (4:1)
Bramki: Paweł Koczwara 14, Kamil Guściora 18, Marcin Siudak 26, Damian Prarat 42, Adrian Rutyna 65 - Adrian Jankoski 1 z karnego.
Sparta D.: Saracen - Guściora (86. Cieśla), Rosowicz, Prarat (60. Rutyna), Drożdżal - Rębisz (56. Lebida), Spyra, Siudak, Kułaga - Koczwara (65. Bidas), Majewski.
Piast: Siek - Waryło (15. Tłuścik), Rajca, Plewa, Majka (70. Bracisiewicz) - Jędo (80. Śliski), Walasek, Machniak, Pitkiewicz - Jankoski, Kamiński.
-W 1 minucie przegrywaliśmy 0:1, ale drużyna szybko się podniosła i do przerwy prowadziła 4:1. Losy spotkania były już właściwie rozstrzygnięte. Po przerwie było dużo fajnego grania - powiedział Rafał Oleniacz, trener Sparty.
-Miłe złego początki. Szybko zdobyliśmy bramkę i przestaliśmy grać. Nie stanowiliśmy dziś kolektywu i przełożyło się to na wynik - powiedział Sławomir Skiba, trener Piasta.

OKS Opatów - LZS Samborzec 5:0 (5:0)
Bramki: Piotr Frańczak 16, 40, Dawid Łabuz 31, Michał Bandosz 41, Łukasz Orłowski.

Nidzianka Bieliny - Zenit Chmielnik 0:1 (0:0)
Bramka: Konrad Sikorski 78.

Stal Kunów - Sparta Kazimierza Wielka 3:2 (1:2)
Bramki: Adam Witek 4, Marcin Dynarek 66, Roman Kowalski 82 – Kamil Jeleń 15, Krystian Grochalski 25.

Moravia Morawica - Świt Ćmielów 2:1 (0:0)
Bramki: dla Moravii Mateusz Sołtys 65, Dawid Wójcik 85.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa [ZOBACZ WYNIKI] - Echo Dnia Świętokrzyskie