Hokejowe MŚ: Niemcy rozbili Słowaków, Szwajcaria lepsza dopiero po dogrywce

Andrzej Stanowski
Na hokejowych mistrzostwach świata elity w Rosji Niemcy rozbiły Słowację 5:1, a Szwajcaria po dogrywce pokonała Danię 3:2.

Po pierwszej sennej tercji Słowacy prowadzili 1:0, ale w drugiej odsłonie Niemcy ruszyli do ataku i przy biernej postawie rywala zdobyli trzy gole. W ostatnich 20 minutach Słowacy grali nadal źle, nieporadnie, Niemcy przypieczętowali pewną wygraną dwoma golami. W takiej formie Słowacy mają nikłe szanse, by znaleźć się w ćwierćfinale.

W drugim meczu Duńczycy wykorzystali dwie gry w przewadze i po pierwszej tercji prowadzili 2:0, choć rywal oddał dwa razy więcej strzałów. Druga tercja to mnóstwo kar z obu stron i ani jednej bramki. W trzeciej tercji nieustanny napór Szwajcarów przyniósł im wreszcie dwa gole, drugą na 3 minuty przed końcem.

W dogrywce trwała wymiana ciosów, na 52 sekund przed końcową syreną zwycięskiego gola dla Szwajcarii zdobył atomowym strzałem Eric Blum.

Gr. A: Dania – Szwajcaria 2:3 po dogrywce (2:0, 0:0, 0:2, 0:1), gr. B: Niemcy – Słowacja 5:1 (0:1, 3:0, 2:0).

Materiał oryginalny: Hokejowe MŚ: Niemcy rozbili Słowaków, Szwajcaria lepsza dopiero po dogrywce - Gazeta Krakowska