Hubert Hurkacz i Magdalena Fręch zagrają dziś w półfinałach – gdzie i o której?

JacK
Hubert Hurkacz staje przed szansą wygrania turnieju w Madrycie w deblu
Hubert Hurkacz staje przed szansą wygrania turnieju w Madrycie w deblu Paweł Relikowski
Nasz najlepszy tenisista Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale singla z „jedynką” rankingu ATP, Serbem Novakiem Djokoviciem (3:6,4:6) w prestiżowym Mutua Madrid Open, ale nie oznacza to, że pożegnał się już z turniejem w stolicy Hiszpanii. W parze z Amerykaninem Johnem Isnerem pokonali Kevina Krawietza i Andreasa Miesa (4:6, 7:6, 10-5) i w sobotę powalczą o finał z duetem Wesley Koolhof/Neal Skupski.

„Hubi” do ćwierćfinałowego meczu deblowego przystąpił parę godzin po porażce z Djokoviciem i zmęczony nie dawał dobrej zmiany serwisowej. W pierwszej odsłonie przeciwnicy, którzy dotychczas nie przegrali w Madrycie seta, dwukrotnie przełamali polsko-amerykańską parę i zakończyli partię 6:4. W drugim secie Hurkacz/Isner wrócili do gry zwycięskim tie-breakiem 7-5. W „super tie-breaku” zdominowali Niemców, pokonując ich ostatecznie 10-5.

W półfinale Hurkacz i Isner zmierzą się w sobotę o godzinie 14 z turniejową „siódemką” Amerykanami Koolhofem i Skupskim, którzy w ćwierćfinale rozprawili się z bośniackim duetem Tomislav Brkić/Nicola Ćacić 6:3, 6:7 (6-8), 10-2.

Jeżeli Hurkacz i Isner wygrają w półfinale o triumf w Mutua Madrid Open zagrają ze zwycięzcami meczu „ósemki” Andy Murray (Wielka Brytania)/MichaelVenus (Nowa Zelandia) z „piątką” Juan Sebastian Cabal (Kolumbia)/Robert Farah (Kolumbia).

We francuskim challengerze L’Open 35 de Saint Malo WTA 125 doszło do bratobójczego pojedynku Polek. W trzygodzinnym boju o półfinał zajmująca 88. miejsce w rankingu WTA łodzianka Magdalena Fręch (WTA 88) niespodziewanie pokonała 56. na liście poznaniankę Magdę Linette 7:5, 6:7 (2-7), 6:2. Spotkanie turniejowej „ósemki” z „dwójką” było ich pierwszym bezpośrednim pojedynkiem w zawodowym tourze. We Francji do ćwierćfinału obie szły jak burza, nie tracąc nawet seta.

W sobotę Fręch zmierzy się o godzinie 15:30 z nierozstawioną Rosjanką Anną Blinkową (WTA 135), która w ćwierćfinale przy stanie 2:5 w trzecim secie obroniła dwie piłki meczowe i zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:5 Amerykankę Bernadetę Perę (WTA 100).