Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Bartosz Wartałowicz
Moravia Anna-Bud Morawica wygrała ze Sparta Kazimierza Wielka 7:2
Moravia Anna-Bud Morawica wygrała ze Sparta Kazimierza Wielka 7:2 Dawid Łukasik/Dorota Prokop
W weekend 29-30.04.2023 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

Grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. 29-30.04.2023. Sprawdź wyniki i tabelę

Góral Górno – TS 1946 Nida Pińczów 3:0 (2:0)
Bramki: Kacper Gadowski 15 wolny, Krystian Bożęcki 45, Robert Radek 54.
Robert Radek (Góral) nie wykorzystał karnego w 20 minucie – obrona Damiana Pałaszewskiego.
Góral: Kmiecik – Bożęcki (85 Kowalik), D. Piwowarczyk, Serek, Banakiewicz – Gadowski, Ł. Bęben, Kalisz (80 Wypych), T. Staszewski (70 Syska) – Stępnik (87 Karpisz), Radek (67 Lasak).
Nida: Pałaszewski – Paniec, Ciacia, Jabłoński (58 Biernacki), Wawer – Lisovenko, Tutaj, Hurenko, Tomasik – Madej (75 Pasek), Ł. Dziewięcki (68 Krauchanka).

Nida płynie do klasy okręgowej. W Górnie nie miała nic do powiedzenia z Góralem, który mógł wygrać wyżej, zmarnował między innymi rzut karny. Pałaszewski popisał się przy jedenastce świetną interwencją, ale miał współudział przy trafieniu Kacpra Gadowskiego z wolnego. Nidzie brakowało argumentów w tym spotkaniu i wyraźnie przegrała 0:3. Dobrą partię rozegrał Kacper Gadowski.

GKS Zio-Max Nowiny - Spartakus Daleszyce 3:0 (0:0)
Bramki: Radosław Szmalec 64, Mateusz Kawecki 80, Mateusz Zębala 83.
GKS: Świtoń - Niebudek, Pietras, Nowakowski, Marek - Szmalec, Gadomski, Sinkiewicz, Papka - Kot, Kopyciński.

PO przerwie gospodarze zagrali skutecznie, zdobyli trzy bramki i pewnie pokonali zespół Spartakusa Daleszyce w dernach powiatu kieleckiego.

Orlęta Kielce – Stal Kunów 2:1 (1:1)
Bramki: Kacper Śliwa 23, Michał Prus 88 – Łukasz Swat 25.
Orlęta: K. Zacharski – Grzesiak (55 Michał Gajos), Grochowski, Zawierucha, Motyl (71 Materek)– Tomczyk (63 Gaj), Solnica, Jaśkiewicz (80 Prus) – Jakub Moskal, Olearczyk (55 Poński), Śliwa.
Stal: Woźniakowski – J. Garbacz, Małaczek, Cholewiński, K. Garbacz – Kamil Kowalski (63 I. Jas), K. Gąsior, Swat – Dynarek, Wielgus.

Orlęta nie zagrały zbyt dobrego meczu, ale wygrały, a przesądziła o tym piękna bramka Michała Prusa, który po zagraniu Tomasza Gaja zwiódł obrońcę niczym słynny Holender Dennis Bergkamp i nie dał szans golkiperowi. Przy stanie 1:1 goście zmarnowali kilka okazji, w Orlętach bardzo dobrze bronił Konrad Zacharski. Stal przyjechała do Kielc w dwunastu, na 3 samochody i od początku wyszli trener i kierownik zespołu. Ciekawie funkcjonowały skrzydła zespołu z Kunowa, a ładną bramkę po rajdzie zdobył Łukasz Swat.

Pogoń Staszów - GKS Rudki 0:2 (0:2)
Bramki: Piotr Jedlikowski 21, Dominik Baka 23.
GKS: Sz. Pietras – Kudzia, Stefański, Sala, Jan Kowalski (78 Halik) – Baka, Smoliński, Łokieć, Jedlikowski – Stachura (70 Bednarski), Matysek (60 Seb. Hajduk).

Zasłużone zwycięstwo GKS. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw świetną indywidualną akcję przeprowadził Piotr Jedlikowski. Potem dośrodkowanie wykończył Dominik Baka. Goście kontrolowali przebieg spotkania, a zwycięstwo zadedykowali Krzysztofowi Słabemu, który niedawno zerwał więzadło w kolanie i czeka go bardzo długa przerwa. – Krzysiu, jesteśmy z tobą, cała drużyna cię pozdrawia. Wracaj do zdrowia – mówi Paweł Jaworek, trener GKS.

Alit Ożarów - Neptun Końskie 1:2 (0:0)
Bramki: Dawid Zalewski 67 - Damian Grudnik 54, Paweł Markowicz 71.
Neptun: Herda - F. Wasik (75 Blach), Skalski, Piotrowski, Markowicz - Maciejewski, Wojna, Castillo (75 Akbarov), Raczyński (65 I. Wasik), Kwiecień (85 Musielewicz) - Grudnik.
- Spotkaliśmy się z bezpośrednim rywalem w tabeli. To był dla nas ważny mecz, w perspektywie powiększania przewagi i zrobiliśmy wszystko, żeby zapunktować, co się nam udało. Podnieśliśmy się po stracie bramki na 1:1, strzeliliśmy szybko na 2:1. Nie udało nam się zamknąć meczu i w końcówce mogliśmy stracić 3 punkty, ale utrzymaliśmy ten wynik do końcowego gwizdka - powiedział Arkadiusz Bilski - trener Neptuna.

Moravia Anna-Bud Morawica – Sparta Kazimierza Wielka 7:2 (3:0)
Bramki: Michał Rybus 8 karny, 54, 56, Jakub Rabiej 24, 30, Maciej Pokora 67, Łukasz Zawadzki 70 – Sebastian Maderak 72 wolny, 72.
Moravia: Wojno – Wasilewski, Mateusz Zawadzki, Górecki (65 Malara) – Węgliński, Rabiej, Jopkiewicz, F. Rogoziński (58 Holovczenko) – Michał Zawadzki (58 Maciej Pokora), Michał Rybus (58 Ł. Zawadzki), Pryjmak (73 Szczepanek).
Sparta: E. Dudek – Grabowski, Adamczyk, Szewczak, Maderak – Yengibaryan (84 Malara), Wiewióra (46 Szkred), Morsztyn (75 Miętka), Jesionka (55 Kaczmarczyk) – Gnat (70 Wróblewski), D. Nowak.
Żółte kartki: E. Dudek, Szewczak, Yengibarian.

Zgodnie z przewidywaniami Sparta nie miała wiele do powiedzenia w starciu z Moravią. Gospodarze szybko objęli prowadzeniu po karnym sprokurowanym przez Ernesta Dudka. Po trafieniu Michała Rybusa z jedenastki w pierwszej części dwa gole zdobył brbłyskotliwy Jakub Rabiej. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Rybus, potem strzelali zmiennicy – Maciej Pokora i Łukasz Zawadzki (cudowne uderzenie z ostrego kąta). Dla Sparty dublet zaliczył Sebastian Maderak – najpierw z wolnego wykorzystał błąd golkipera, a po chwili, jeszcze w tej samej minucie popisał się indywidualną akcją zwieńczoną precyzyjnym strzałem w długi róg.

AKS 1947 Busko-Zdrój – Wierna Małogoszcz 2:2 (1:0)
Bramki: Dawid Słabosz 25, Kacper Rogoziński 90+3 – Paweł Rogula 60, Bartosz Kuzincow 88.
AKS: Banach – Kowalczyk, Grad, Ślefarski, Boś – A. Paprocki (83 Bogacki, Słabosz, D. Szymkiewicz (70 Skiba), K. Rogoziński – Zacharski (70 Taler), Buczek.
Wierna: Frączek – Malinowski, Kuzincow, Wroński, Łata (70 Molęda) – Stojko, Klapa (46 D. Czarnecki) – Rejowski, Soboń, R. Szymański (46 Karbownik) – Rogula (90 Bednarski).

- W pierwszej połowie byliśmy zespołem lepszym, prowadziliśmy po niej 1:0. Po przerwie Wierna skorzystała z naszych indywidualnych błędów i zrobiło się 1:2. Potrafiliśmy jednak zremisować, a remis z dobrym zespołem trzeba szanować – przyznał Marcin Kołodziejczyk, trener AKS. – Wejście Damiana Czarneckiego i Wojtka Karbownika poprawiło naszą grę. Szkoda, że gola na 2:2 straciliśmy w doliczonym czasie – dodał Mariusz Lniany, szkoleniowiec Wiernej.

Star Starachowice – Kllimontowianka PBI Klimontów 3:0 (2:0)
Bramki: Piotr Mikos 15, Mateusz Zając 42, Michał Grunt 83 z karnego.
Star: Michał Nowak – M. Styczyński (62 Kosztowniak), Gębura, Jagiełło, Zając (74 P. Stefański) – Mikos, Puton, Sz. Hajduk, Yefimienko (59 Gębka) – Szydłowski (62 Smolarczyk), Śliwiński (74 Grunt).

Star szybko wyszedł na prowadzenie po indywidualnej akcji Piotra Mikosa. Lider nie miał większych problemów z Klimontowianką i dołożył jeszcze dwa gole.

Orlicz Suchedniów - Granat Skarżysko-Kamienna 1:3 (0:2)
Bramki: Krzysztof Rzeszowski 50 - Filip Kaczmarski 39, Bartosz Sot 43, Adrian Uniat 84
Granat: Strzelec - Bator (86 Materek), Hińcza, Goździk, Bartoszek - Papros, Uniat, Walkowiak (86 Jaromin) - Kaczmarski, Sot, Pluta (75 Gładyś).

Granat Skarżysko-Kamienna wygrał na wyjeździe z Orliczem Suchedniów 3:1. Były to 55. derby powiatu skarżyskiego pomiędzy tymi zespołami.
- Mieliśmy przewagę, ale nie było rewelacji. Wiadomo, że to mecz derbowy. Strzeliliśmy 3 gole, a mogliśmy więcej. Ważne, że zdobyliśmy 3 punkty - powiedział Bolesław Strzemiński - trener Granatu.