I liga koszykarek. Pewna wygrana Wisły Orlen Południe na początek fazy play off

Bartosz Karcz
Koszykarki Wisły Orlen Południe Kraków nie miały problemów z pokonaniem RMKS Rybnik w pierwszej rundzie fazy play off. Krakowianki we własnej hali były zespołem zdecydowanie lepszym. Wszystko mówi wynik, czyli wygrana Wisły 30 punktami.

Wisła przewagę miała od samego początku. Już w pierwszej kwarcie wypracowała sobie zaliczkę dziesięciu punktów. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 43:32, a po zmianie stron znów dużą przewagę miała „Biała Gwiazda”. Szczególnie w czwartej kwarcie, w której wiślaczki pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie cztery punkty.

Wisła Orlen Południe Kraków - RMKS Rybnik 81:51 (24:14, 19:18, 17:15, 21:4)
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 23, Jasiulewicz 18, Kuczyńska 9, Grzenkowicz 8, Krzywoń 5 oraz Wilk 6, Duchnowska 5, Mitrowska 5, Kaźmierczak 2, Zuziak 0, Bursa 0.
RMKS: Węglarz 18, K. Keller 11, Rogalska 4, Hopkalo 1, Bednarek 1 oraz Piwkowska 9, O. Keller 7, Roś 0, Rudzińska 0.
Sędziowali: Maria Tatar oraz Agnieszka Piwowarczyk. Widzów: 150.