I liga koszykarek. Wyjazdowe zwycięstwo Contimaxu MOSiR Bochnia

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Koszykarki Contimaxu MOSiR Bochnia wygrały w sobotę we Wrocławiu z drugim zespołem Ślęzy. Wrocławianki postawiły się jednak mocno i o zwycięstwie przyjezdnych przesądziła dopiero czwarta kwarta.

Dwie pierwsze kwarty były wyrównane, a prowadzenie przechodziło w nich z rąk do rąk. Ostatecznie na przerwę to Contimax schodził z zapasem czterech punktów. Po zmianie stron Ślęza odrobiła jednak straty, a ambitnie grające wrocławianki doprowadziły do sytuacji, w której przed ostatnią kwartą prowadziły 59:58. Ostatnia część należała już jednak do bochnianek. Wygrały tę kwartę dziesięcioma puntami i cały mecz zarazem.

PZU Ślęza II MOS Wrocław - Contimax MOSiR Bochnia 66:76 (24:27, 13:14, 22:17, 7:17)
Ślęza II: Łata 17, Skowron 11, Mielczarek 8, Kotwicka 2, Pająk 0 oraz Furman 14, Suwała 8, Wołowiec 2, Murat 2, Kaciuba 2, Mora 0.
Contimax MOSiR: Krawiec 24, Zuchora 15, Kocaj 12, Bukowczan 5, Rak 3 oraz Duchnowska 8, Zając 5, Więcek 3.
Sędziowali: Katarzyna Grdeń oraz Marcin Popiel. Widzów: 50.