I liga koszykarzy. Udany dla AZS AGH był tylko początek

Bartosz Karcz
26.02.2023 krakow,mecz azs agh krakow - gornik trans.eu zamek ksiaz walbrzych,nzfot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas
Koszykarze AZS AGH Kraków przegrali w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem Zamek Książ 60:86. Krakowianie dobrze zaczęli ten mecz, ale później warunki na parkiecie dyktowali już tylko gospodarze.

W pierwszej kwarcie lider I ligi rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale później dość niespodziewanie inicjatywę przejęli goście i wygrali tę część dziesięcioma punktami. To okazało się wystarczającym zapasem, by prowadzić też po drugiej kwarcie, bo choć Górnik odrobił większość strat, to jednak na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 32:34.

Po zmianie stron Górnik nie dał już jednak żadnych szans AZS AGH. Trzecią kwartę wałbrzyszanie wygrali różnicą 23 punktów i jasnym było, że o żadnej niespodziance w tym meczu mowy nie będzie.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - AZS AGH Kraków 86:60 (9:19, 23:15, 33:10, 21:16)
Górnik: Jakóbczyk 17, Wilk 8, Niedźwiedzki 8, Góreńczyk 5, Han 0 oraz Kowalenko 14, Czempiel 14, Durski 6, Jackson 5, Margiciok 4, Dawdo 0.
AZS AGH: Ransom 11, Komenda 8, Orłowski 8, Mąkowski 6, Piliszczuk 5 oraz Dyrda 8 Ciesielski 6, Golus 4, Palmowski 4, Nowicki 0, Głowacki 0.
Sędziowali: Robert Mordal, Edyta Szamałek oraz Szymon Roliński. Widzów: 850.