Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Bartosz Mrozek 8...

Jagiellonia - Lech Poznań 1:2. Kolejorz zburzył twierdzę Białystok. "Marchewa" i "Szymi" z golami. Zobacz oceny lechitów

BRAMKARZ I OBROŃCY

Bartosz Mrozek 8
Na początku meczu rozgrzał go Nene, ale bramkarz Lecha wybił piłkę nad poprzeczką. Potem miał trochę kłopotów przy strzale z 16. metra, ale wyręczyli go obrońcy. W pierwszej części bardzo solidny. Uratował Lechowi zwycięstwo w 9. minucie doliczonego czasu gry, broniąc strzał z bliska Caliskanera.

Joel Pereira 5
W pierwszej połowie uważny w obronie. Zanotował kilka kluczowych odbiorów. Starał się też wspomagać ofensywę, ale w tym aspekcie nie był szczególnie spektakularny. W sumie jednak solidny mecz.

Bartosz Salamon 7
Znów był Generałem. Świetnie dyrygował obroną, a w trudnych momentach łatał dziury i ratował sytuację. Duża klasa. Dobrze, że Lech Poznań ma takiego obrońcę.

Antonio Milić 8
Dokonywał momentami cudów w defensywie. Miał kluczową interwencję w 33 minucie, kiedy zapobiegł utracie gola. Drugi raz świetnie zablokował Pululu w 69 minucie. Chorwat grał bardzo dobrze, czytał grę, ustawiał się jak profesor. Kapitalny występ

Michał Gurgul 7
Jeden z bohaterów tego meczu. Trochę nieoczekiwanie pojawił się w wyjściowej jedenastce, ale trener Rumak potrzebował szybkiego obrońcę, który powstrzyma ataki Jagi. Douglas tego nie gwarantował. Nie tylko spisywał się w pierwszej połowie bez zarzutu pod swoją bramką, ale też wywalczył rzut karny. 18-latek grał jak rutyniarz, Marczuk nie mógł się przez niego przebić.
Po przerwie jednak stracił na moment z pola widzenia swojego rywala i byłaby 11...gdyby nie pomógł VAR, uznając spalonego.