Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Krzysztof Piątek nie do zatrzymania
Krzysztof Piątek nie do zatrzymania East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Manchesterem United 3:1.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – Gol Mateusza Klicha w meczu Sheffield Wednesday – Leeds United (1:1). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a w 73. minucie został ukarany żółtą kartką.

Kamil Grosicki (Hull City) – 76 minut Kamila Grosickiego w meczu Hull City – Middlesbrough (1:1).

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town zremisowało na wyjeździe z Birmingham 2:2. Bartosz Białkowski cały mecz spędził na ławce gości.

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut i żółta kartka Pawła Olkowskiego w meczu Bolton – Derby County (1:0).

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało na wyjeździe ze Swansea 0:3. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 87. minucie.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – Asysta Martina Pajaczkowskiego w meczu FAC Wien – Austria Klagenfurt (1:2). 20-latek rozegrał 83 minuty.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 66 minut Jakuba Rzeźniczaka w meczu Sabah Baku – Karabach Agdam (0:2).

Belgia:

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – Gol z rzutu karnego Bartosza Kapustki w meczu OH Leuven – St. Gilloise (1:3).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, wygrał na wyjeździe z Vereyą 2:1.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał u siebie z Czerno More 5:1. Jacek Góralski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – Asysta Adriana Mierzejewskiego w meczu Changchun Yatai – Jiangsu Suning (2:5). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Hajduk Split – Dinamo Zagrzeb. Damian Kądzior wszedł na plac gry w 61. minucie.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – 90 minut Łukasza Zwolińskiego w meczu HNK Gorica – Lokomotivia Zagrzeb (0:3).

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – 90 minut Krystiana Nowaka w meczu Rijeka – Slaven Belupo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Horsens (1:2). To 9. gol 30-latka w obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy.

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux zremisowało na wyjeździe z Reims 0:0. Igor Lewczuk cały mecz przesiedział na ławce „Żyrondystów”.

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu St. Etienne – AS Monaco (2:0).

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens przegrało wyjazdowe spotkanie z Caen 0:1. Rafał Kurzawa przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio zremisowało na wyjeździe z Clermont 1:1. Damien Perquis cały mecz spędził na ławce.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Malaga wygrała u siebie z Rayo Majadahonda 1:0. Paweł Kieszek cały mecz spędził na ławce.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Filip Bednarek mecz Heerenveen – ADO Den Haag (1:1) ogladał z wysokości ławki rezerwowej.

Karol Niemczycki (Breda) – N.A.C. Breda przegrało na własnym obiekcie z PSV Eindhoven 0:2. Karol Niemczycki cały mecz spędził na ławce.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik, z Maciejem Majewskim w bramce, przegrało przed własną publicznością z Vestmannaeyjarem 2:5.

Luksemburg:

Dywizja Narodowa:

Jakub Jarecki (Etzella Ettelbruck) – Gol Jakuba Jareckiego w meczu Hamm Benfica - Etzella Ettelbruck (1:1). 23-latek rozegrał pełne 90 minut.

2. Liga:

Michał Mroch (Atert Bissen) – Gol Michała Mrocha w meczu FC Atert Bissen – US Esch (1:2).

Łotwa:

Kamil Biliński (Riga FC) – Gol Kamila Bilińskiego w meczu RFS – Riga FC (1:2). Polak wszedł na boisko w 68. minucie, a na listę strzelców wpisał się kwadrans później.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut Roberta Lewandowskiego w meczu Hertha BSC – Bayern Monachium (2:0).

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Norymberga – Fortuna Dusseldorf (3:0).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Również całe spotkanie w zespole Fortuny rozegrał Adam Bodzek.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg zremisował na własnym boisku z Borussią Moenchengladbach 2:2. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Norwegia:

Eliteserien:

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Bodo/Glimt przegrało na wyjeździe z Haugesund 0:1. Artur Krysiak wciąż jest bramkarzem rezerwowym w norweskiej ekipie.

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, wygrało na wyjeździe z Notodden 1:0.

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu Lokomotiw Moskwa – Akhmat Grozny. Mistrzowie Rosji wygrali 2:0.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu Spartak Moskwa – FK Rostów (0:1).

2. Liga:

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk) – Gol Łukasza Sekulskiego w meczu SKA Chabarowsk – Woroneż (2:1). Polski napastnik zanotował prawdziwe „wejście smoka”, bo na boisko wszedł w 46. minucie, a gola strzelił w tej samej minucie.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – Spartak przegrał u siebie ze Slovanem Bratysława 1:2. Patryk Małecki wszedł na boisko w 87. minucie.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Gol Dawida Kurminowskiego w meczu Zemplin Michalovce – Ruzomberok (2:2). Polski napastnik wszedł na boisko w 80. minucie, a do bramki trafił pięć minut później.

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – Pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Jakub Więzik (Podbrezova) – Podbrezova wygrała na własnym obiekcie z Trenczynem 2:0. Jakub Więzik wszedł na boisko w 39. minucie.

Turcja:

Super Lig:

Jarosław Jach (Rizespor) – Rizespor wygrał na własnym obiekcie z Fenerbahce 3:0. Jarosław Jach wszedł na boisko w 60. minucie.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – Zespół Polaka wygrał u siebie z Eskisehirsporem 4:0. Jakub Kosecki wszedł na boisko w 61. minucie.

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Denizlispor – Elazigspor (3:0).

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Arsenal Kijów – Dynamo Kijów (0:1).

USA:

USL:

Konrad Plewa (Real Monarchs) – Konrad Plewa mecz Real Monarchs – Colorado Springs (0:2) oglądał z ławki rezerwowej.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – 59 minut Adriana Cieślewicza w meczu Cardiff Metropolitan – TNS (4:1).

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 90 minut w meczu Druids – Caernarfon (1:1).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Napoli 3:1.

Piotr Zieliński (Napoli) – 61 minut Piotra Zielińskiego w starciu ze „Starą Damą”.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 61. minucie, zastępując na placu gry Mertensa.

Krzysztof Piątek (Genoa) – Dwa gole Krzysztofa Piątka w meczu Frosinone – Genoa (1:2).

Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut Bartosza Salamona w starciu z Genoą.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, wygrała na własnym obiekcie z Udinese Calcio 2:1.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 64. minucie.

Michał Marcjanik (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Parmą 0:1. Michał Marcjanik cały mecz przesiedział na ławce.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo Werona przegrało na własnym obiekcie z Torino 0:1. Mariusz Stępiński wszedł na plac gry w doliczonym czasie pierwszej połowy. W 71. minucie Polak został ukarany żółtą kartką.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński cały mecz spędził na ławce Chievo.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała u siebie z Atalantą Bergamo 2:0. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Salernitana – Hellas Verona (1:0).

Tomasz Kupisz (Ascoli) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Ascoli – Cremnese. Tomasz Kupisz wszedł na plac gry w 71. minucie.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Bournemouth (Artur Boruc) – Crystal Palace
Sampdoria (Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kownacki) – Spal (Thiago Cionek)
Ingolstadt – Union Berlin (Rafał Gikiewicz)
Ankaragucu (Łukasz Szukała) – Antalyaspor

TOP 10 meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24