OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Piłkarze Bayeru Leverkusen pozostają niepokonani w tym sezonie. W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy zremisowali w Baku z Karabachem Agdam 2:2. AS Roma pokazała siłę z Brighton. Ekipa ze stolicy wygrała aż 4:0 z przedstawicielem Premier League.

1/8 finału Ligi Europy. Roma pokazała moc. Bayer zachwyca

"Aptekarze" byli blisko pierwszej w sezonie porażki. Do przerwy gospodarze, którzy z Ligi Mistrzów zostali wyeliminowani przez... Raków Częstochowa, prowadzili 2:0 po trafieniach Algierczyka Yassine'a Benzii i Brazylijczyka Juninho. W 70. minucie kontaktowego gola uzyskał Florian Wirtz, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził wprowadzony niedługo wcześniej na boisko czeski napastnik Patrik Schick.

To już 35. spotkanie drużyny trenera Xabiego Alonso bez porażki we wszystkich rozgrywkach (Bundesliga, Puchar Niemiec i Liga Europy). 30 z nich wygrała. "Aptekarze" po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Sprawę awansu do ćwierćfinału w pierwszych spotkaniach praktycznie rozstrzygnęły Liverpool i AS Roma. Lider angielskiej Premier League - mimo kłopotów kadrowych - wygrał w Pradze ze Spartą 5:1, a włoska ekipa na własnym stadionie pokonała Brighton 4:0. W tym drugim meczu na ostatnie trzy minuty wszedł do gry pomocnik gospodarzy i reprezentacji Polski Nicola Zalewski, a Jakub Moder z ekipy angielskiej był rezerwowym.

Jedynym polskim piłkarzem, który w czwartek rozegrał cały mecz był Łukasz Fabiański. Bramkarz West Ham United nie zachował czystego konta, w 81. minucie wyjazdowej potyczki z SC Freiburg pokonał go Austriak Michael Gregoritsch i angielski zespół, triumfator poprzedniej edycji Ligi Konferencji, przegrał 0:1. (PAP, oprac. własne)

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy:

• Karabach Agdam - Bayer Leverkusen 2:2 (do przerwy 2:0)
  • AS Roma - Brighton&Hove Albion 4:0 (2:0)
  • Sparta Praga - Liverpool FC 1:5 (0:3)
  • Olympique Marsylia - Villarreal 4:0 (3:0)
  • Benfica Lizbona - Rangers FC 2:2 (1:2)
  • SC Freiburg - West Ham United 1:0 (0:0)
  • AC Milan - Slavia Praga 4:2 (3:1)
  • Sporting Lizbona - Atalanta Bergamo 1:1 (1:1)

LIGA EUROPY w GOL24

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...