Już wkrótce wielka ogólnopolska gala Plebiscytu Sportowego Roku 2021

Akcja specjalna PLEBISCYT SPORTOWY 2021
Udostępnij:
Na początku czerwca w Warszawie odbędzie się gala Plebiscytu Sportowego, który na przełomie 2021 i 2022 roku był prowadzony przez wszystkie dzienniki regionalne Polska Press Grupy. Partnerem głównym gali jest PKN ORLEN.

Plebiscyt Sportowy organizowany przez dzienniki regionalne Polska Press Grupy to najstarszy i największy plebiscyt sportu amatorskiego i nie tylko w Polsce. W niektórych województwach tradycja plebiscytu sięga ponad sześćdziesięciu lat.

Co roku, głosami Czytelników gazet i internautów przyznawane są nagrody w kategoriach Sportowiec Roku, Trener Roku, Sportowy Talent Roku oraz Drużyna Roku. Głosowanie prowadzone jest w trzech etapach. Najpierw laureaci wybierani są osobno w każdym mieście i powiecie. Nagrodą dla nich jest awans do wojewódzkich finałów, których zwycięzcy biorą udział w ostatnim etapie - ogólnopolskim finale.

- To właśnie zwycięzcy ogólnopolskiego finału będą głównymi gwiazdami wieczoru - mówi Iwona Walkowicz, menedżer plebiscytów i organizator gali plebiscytu. - Ale na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy finaliści, czyli zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa. Oni także odbiorą nagrody na scenie.

Podczas gali reprezentantom poszczególnych regionów nagrody będą wręczać redaktorzy naczelni dzienników regionalnych, które prowadzą plebiscyt w każdym z regionów. Relacja z uroczystości z galerią zdjęć i relacją wideo ukaże się w serwisach internetowych dzienników, a także na stronach naszego serwisu.

- Bardzo cieszymy się, że spotkanie z laureatami będzie możliwe - dodaje Iwona Walkowicz. - Głosowanie skończyło się na początku stycznia. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią regionalne gale plebiscytu musiały zostać zorganizowane w formule online. Warto było poczekać, aby móc teraz docenić sportowców podczas gali w Warszawie.

Partnerem głównym ogólnopolskiej gali Plebiscytu Sportowego jest PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Sportowy 24