MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kajakarstwo. Justyna Iskrzycka złotą medalistką mistrzostw Europy w Szeged. Najlepsza na Starym Kontynencie bez biletu do Paryża

Mateusz Pietras
Kajakarka Justyna Iskrzycka mistrzynią Europy na 1000 metrów.
Kajakarka Justyna Iskrzycka mistrzynią Europy na 1000 metrów. SZYMON STARNAWSKI/POLSKA PRESS
Justyna Iskrzycka zdobyła złoty medal w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m w mistrzostwach Europy w kajakarstwie w węgierskim Szegedzie. Kolejne miejsca zajęły Węgierka Ester Rendessy i Szwedka Melina Andersson. Już wcześniej Polka przegrała walkę o igrzyska olimpijskie.

Wielki sukces polskiej kajakarki

Czwartek był pierwszym dniem mistrzostw Europy organizowanych w węgierskim Szeged. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Biało-Czerwoni, w tym Justyna Iskrzycka. W konkurencji K1 1000 m zajęła trzecie miejsce. Taka pozycja pozwoliła Polce zakwalifikować się do piątkowego finału.

W nim z czasem 3.52,701 s przepłynęła kilometr i zdobyła złoty medal. Drugie miejsce zajęła Eszter Rendessy. Gospodyni uzyskała czas 3.53,908. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Melina Andersson. Szwedka do startującej na siódmym torze Polki straciła 1,654 s.

O medale walczyło dziewięć kajakarek.

Bez szans na występ na igrzyskach

Brązowa medalistka igrzysk w Tokio nie wystartuje w Paryżu, dlatego start w mistrzostwach Starego Kontynentu traktowała jako priorytet.

– Wiadomo, że dla każdego sportowca jest niezmiernie ważne, żeby być na igrzyskach i reprezentować kraj. Mnie się tym razem nie udało, dlatego jestem tutaj i tutaj będę dawała z siebie wszystko

– stwierdziła przed zawodami kajakarka AZS AWF Katowice.

Niespełna 27-latka może pochwalić się trzema medalami mistrzostw świata. Dla Polki to czwarty medal mistrzostw Europy, a drugi złoty.