MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Tenis. Hubert Hurkacz poznał rywala w finale turnieju w Halle. To kolega deblowy z niemieckich kortów trawiastych

Mateusz Pietras
CARMEN JASPERSEN/AFP/East News
Jannik Sinner lepszy od Chińczyka Zhizhena Zhanga 6:4, 7:6 (3) w półfinale turnieju ATP 500 w Halle. Tym samym Włoch będzie rywalem Huberta Hurkacza. Stawką meczu będzie tytuł na niemieckich kortach trawiastych. Dla obu panów to nie pierwsze tegoroczne spotkanie w Halle. - Tenisiści grali wspólnie w grze deblowej. Zobacz również, ile zarobić może Hurkacz za wygraną.

Walka o tytuł z liderem rankingu ATP

Jannik Sinner będzie rywalem Huberta Hurkacza w finale turnieju ATP w Halle. W 1/2 finału mistrz Australian Open walczył z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem. Spotkanie trwało godzinę i czterdzieści minut. W tym czasie lider światowego rankingu m.in. zaserwował osiem asów oraz przełamał rywal, które dzielnie stawiał opór turniejowej ''jedynce''.

Wcześniej Polak pokonał Alexandra Zvereva 7:6 (2), 6:4. Dla 27-latka to pierwsza wygrana z tegorocznym finalistą French Open

Ile zarobił już Hurkacz w tegorocznym turnieju w Halle?

Do tej pory rozstawiony z numerem piątym Hurkacz zagrał cztery spotkania, w których nie stracił nawet seta. Jednak w czterokrotnie seta kończył tie-breakiem. Za każdym razem górą był 27-letni wrocławianin. Już pewne jest, że zagwarantowane ma 226 945 euro (około 982 tys. zł). W przypadku zdobycia trofeum, Polak zgarnie 421 790 euro, czyli prawie 2 miliony złotych (1 826 350,7 zł).

Triumfator tejże imprezy z 2022 roku występował również w deblu. Wraz z... Włochem Sinnerem doszli do ćwierćfinału, wygrywając po drodze jeden mecz. Tym samym polsko-włoska para wzbogaciła się o 18 609 euro (ponad 80 tys. zł). Jednak warto dodać, że dana kwota jest przeznaczona do podziału.

''Hubi'' zagra o swój dziewiąty tytuł w jedenastym finale turnieju rangi ATP.

Mecz w Polsat Sport 3. Początek o godz. 14.00.