Kamil Jóźwiak zadebiutował w La Liga. Sensacyjny wynik Granady z FC Barceloną

Kamil Jóźwiak podczas meczu Barcelona - Granada
Kamil Jóźwiak podczas meczu Barcelona - Granada Nur Photo/East News
Liga hiszpańska. Mecz FC Barcelona - Granada miał być "polski" i był. Robert Lewandowski strzelił gola, a w drużynie gości zadebiutował Kamil Jóźwiak. Jak wypadł skrzydłowy przez nieco ponad dziesięć minut gry?

La Liga. Barcelona - Granada 3:3. Debiut Kamila Jóźwiaka

Jóźwiak wszedł w momencie, kiedy jak się później okazało wynik był już ustalony. W 84 minucie zastąpił bohatera drużyny. To bowiem Facundo Pellistri po przerwie dał sensacyjne prowadzenie Granadzie, a przed przerwą zaliczył jeszcze asystę przy wyrównującym golu.

W sumie liczyliśmy nawet na trzech Polaków. Niestety, Kamil Piątkowski sam wypisał się z występu przeciw Barcelonie, otrzymując czerwoną kartkę w zeszłej kolejce przeciw Las Palmas (1:1).

Jak poradził sobie Jóźwiak? Generalnie starał się biegać od jednego pola karnego do drugiego. Był w środku, ale i na skrzydle, pomagał też w defensywie, bo to Barcelona przeważała. Raz przez błąd w komunikacji zepsuł akcję, kiedy piłka wyszła za linię końcową. Na pewno może żałować sytuacji z doliczonego czasu, gdy był o włos od pojedynku z Marc-Andre ter Stegenem.

Przed meczem Jóźwiak wyściskał się w tunelu z Robertem Lewandowskim, co uchwyciły telewizyjne kamery. To było ich pierwsze spotkanie na boisku od listopada 2021 roku (mecz Andora - Polska), ale pierwsze po przeciwnych stronach barykady.

Co ciekawe, Jóźwiak to drugi Polak, który zadebiutował w La Liga akurat w meczu z Barceloną. W sierpniu 2013 roku ponad godzinę w przegranym 0:1 spotkaniu zaliczył ówczesny napastnik Malagi, a dzisiaj łódzkiego Widzewa, Bartłomiej Pawłowski.

FC Barcelona skompromitowała się w meczu z Granadą

FC Barcelona - Granada 3:3 (1:0)
Bramka: Lamine Yamal 14, 81' Robert Lewandowski 63' - Ricard Sanchez 43', Facundo Pellistri 61', Ignasi Miquel 66'
Żółte kartki: Xavi - Ruiz, Miquel

FC Barcelona: ter Stegen - Kounde, Cubarsi, Inigo Martínez, Cancelo (75' Raphinha) - Christensen (67' Lopez), De Jong, Pedri (89' Guiu) - Gündogan, Lamine Yamal, Lewandowski.