KKS Katowice: Drużyna Roku Dziennika Zachodniego gotowa na...

KKS Katowice: Drużyna Roku Dziennika Zachodniego gotowa na wojewódzki finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KKS Katowice wygrał Plebiscyt Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2018 w kategorii Drużyna Roku na etapie miejsko-powiatowym. W wielkim finale wojewódzkim
1/69

Przejdź do
galerii zdjęć

©Karina Trojok

Młode piłkarki KKS Katowice trenują przed wojewódzkim finałem Pucharu Tymbarku na Stadionie Śląskim, który potrwa od środy do piątku. W kategoriach wiekowych U-10 i U-8 katowicki klub trzy razy z rzędu był najlepszy w śląskim finale turnieju „Z Podwórka na Stadion”.
KKS Katowice wygrał Plebiscyt Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2018 w kategorii Drużyna Roku na etapie miejsko-powiatowym. W wielkim finale wojewódzkim zajął 5. miejsce. We wtorek odwiedziliśmy katowickie piłkarki w czasie treningu na boisku Rapid. Była okazja wręczyć dyplom za zajęcie pierwszego miejsca dla Drużyny Roku w Katowicach oraz voucher wartości 2.000 złotych na kampanię promocyjno-reklamową w Dzienniku Zachodnim.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz galerię

- W finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku w czwartek gramy w kategorii U-10 dziewcząt, a w piątek gra nasza najmłodsza kategoria U-8 – mówi trener KKS Katowice Tomasz Nawrocki, który jest też jednocześnie trenerem przygotowania motorycznego. - W obu kategoriach bronimy potrójnego mistrza, z lat 2016, 2017 i 2018.

KKS Katowice istnieje dopiero cztery lata, a już osiąga duże sukcesy. Wcześniej miał drużynę w III lidze, potem skupiono się na szkoleniu dziewczynek.

- Jesteśmy jednym z nielicznych klubów na Śląsku z takimi kategoriami wiekowymi. Mamy dziewczynki z roczników 2008, 2009, najwięcej z 2010. Są też dziewczynki z 2011, 2012 i 2013 – wyjaśnia Nawrocki. - W ubiegłym roku zostaliśmy mistrzem Śląskiej Ligi Orliczek dla kategorii 2008 i młodsze. My wygraliśmy grając rocznikiem 2009-2010 i zdominowaliśmy rozgrywki, mając 36 punktów nad drugim miejscem, jako jedyna drużyna mieliśmy dodatni bilans bramkowy.

W KKS trenuje obecnie 25-30 dziewczynek i to nie tylko z Katowic, ale również Chorzowa, Bytomia, Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Żor.

- Nasze zespoły dużo grają w turniejach, w ubiegłym roku występowaliśmy w trzech ligach i nasze dziewczynki rywalizują głównie z chłopakami. Mamy trójkę trenerów w klubie. Oprócz mnie, to Michał Cebula i trenerka bramkarek Jessica Ludwiczak, która jest trenerką kadry Śląska dziewcząt i gra w Ekstralidze w GKS Katowice – dodaje Nawrocki.

Kobiecy Klub Sportowy Katowice jako stowarzyszenie ma wsparcie z miasta, otrzymując dotacje. Rodzice płacą składki w wysokości 70 złotych. Aby zapisać dziecko na zajęcia można skontaktować się trenerami poprzez stronę klubu na Facebooku albo po prostu przyjść na zajęcia na Rapidzie – we wtorki i piątki od godz. 17 do 20 oraz w czwartki od od 17 do 18.30, czasami treningi są też w soboty.

Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej