Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarek. Zespół Joanny Wołosz najlepszy

Piotr Olkowicz
Sylwia Dąbrowa
Zespół reprezentantki Polski Joanny Wołosz Imoco Volley Conegliano wygrał klubowe mistrzostwa świata siatkarek w Antalyi. W finale włoska drużyna pokonała turecki VakifBank Stambuł 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:21).

Siatkarki z Conegliano w fazie grupowej straciły tylko jednego seta - w starciu z Eczacibasi Dynavit Stambuł. Brazylijską ekipę Dentil Praia Clube pokonały 3:0.

W półfinale ponownie trafiły na zespół z Brazylii, Gerdau Minas. Mecz ponownie był pokazem siły włoskiej drużyny, która pierwszego seta wygrała do 12, a całe spotkanie zakończyła w trzech partiach.

W finale Imoco Volley trafiło na VakifBank, z którym przegrało decydujące starcie w ostatniej edycji rozgrywek. Włoska ekipa była wyraźnie lepsza i kontrolowała wydarzenia na boisku w każdym secie, poza drugim, w którym minimalnie lepsze w końcówce były siatkarki z Turcji.

W "drużynie marzeń" turnieju znalazła się Wołosz - została wybrana najlepszą rozgrywającą. Drugą nagrodę MVP z rzędu otrzymała szwedzka atakująca Imoco Volley Isabelle Haak, która rok wcześniej poprowadziła do triumfu Vakifbank.

Dla polskiej rozgrywającej to drugi tytuł klubowej mistrzyni świata w karierze - wcześniej po trofeum sięgnęła z zespołem z Conegliano w 2019 roku.

To już także drugi puchar zdobyty przez Imoco Volley w tym sezonie. Wcześniej drużyna wygrała Superpuchar Włoch, a Polka została najbardziej wartościową zawodniczką spotkania. Jej ekipa jest również aktualnym liderem włoskiej ligi z tylko jedną porażką na koncie.