Kolarstwo. Marta Lach zwyciężczynią Grisette Grand Prix de Wallonie. Drugi triumf z rzędu w kolarskim klasyku. Rosnąca forma

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Mateusz Pietras
Polska kolarka Marta Lach wygrała Grisette Grand Prix de Wallonie
Polska kolarka Marta Lach wygrała Grisette Grand Prix de Wallonie INATAGRAM/MARTUSIALACH
Marta Lach z grupy Ceratizit-WNT Pro Cycling wygrała kolarski klasyk Grisette Grand Prix de Wallonie. Polka na finałowym dwukilometrowym podjeździe najszybciej finiszowała z kilkunastoosobowej grupy. Drugie zwycięstwo z rzędu.

Drugie zwycięstwo z rzędu

Polska kolarka Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) zwyciężyła kolarski wyścig Grisette Grand Prix de Wallonie. Polka trasę liczącą prawie 140 kilometrów ukończyła przed Włoszką Silvią Persico (UAE Team ADQ) i Francuzką Victoire Berteau (Cofidis Women Team). Zwycięstwo rozegrało się pomiędzy kilkunastoma cyklistkami. Lach najlepiej wytrzymała trudy trasy popisując się najlepszym finiszem.

Belgijska impreza składająca się z pofałdowanych odcinków została rozegrana dopiero po raz drugi w historii.

W niedzielę 26-latka okazała się najszybsza w jednodniowym wyścigu La Choralis Fourmies Féminine odbywającym się we Francji. Trzy rundy przed zakończeniem zmagań Polka postanowiła wysforować się na prowadzenie w stawce. Do końca udało jej się zrealizować plan.

Zwyżkująca forma

Ostatnio kolarka prezentuje wysoką formę. Oprócz francuskiego triumfu, Lach w we wrześniu była druga w zaliczanym do Women’s World Tour jednoetapówce w Bretanii. Następnie zajęła 4. miejsce w A Travers les Hauts de France. (PAP)

W dzisiejszym wyścigu w Walonii udział wzięło 131. zawodniczek.

Marta Lach odniosła ósme zwycięstwo w karierze.

Druga z Polek Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie) zajęła 44. miejsce. Na metę przyjechała ze ze stratą 2.49 s.

Wyniki Grisette Grand Prix de Wallonie (139,21 km:

1. LACH Marta (Polska/Ceratizit-WNT Pro Cycling) 3.54,40
2. PERSICO Silvia (Włochy/UAE Development Team) taki sam czas
3. BERTEAU Victoire (Francja/Cofidis Women Team) taki sam czas
4. BERTIZZOLO Sofia (Włochy/UAE Development Team) taki sam czas
5. QUAGLIOTTO Nadia (Włochy/Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi) taki sam czas
6. OSTOLAZA ZABALA (Hiszpania/Usoa Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi) strata - 02
7. SCHWEINBERGER Christina (Austria/Fenix-Deceuninck) strata - 02
8. GHEKIERE Justine (Belgia/AG Insurance-Soudal Quick-Step) strata - 02
9. KASTELIJN Yara 9Holandia/Fenix-Deceuninck) strata - 05
10. BIRIUKOVA Yuliia (Ukraina/UAE Development Team) strata - 07
...
44. PEREKITKI Karolina (Polska/Team Groupe Abadie) strata - 2.49
(PAP)

od 7 lat
Wideo

Nowe inwestycje w Rypińskim Centrum Sportu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24