dor
Korona Kielce w ekstraklasie nie wygrała od 13 kwietnia, a więc w ośmiu kolejnych spotkaniach. Czy w Płocku przerwie złą serię? Fot. Dorota Kułaga
Mecz Korony Kielce z Wisłą Płock rozpocznie się w piątek o godzinie 18. Korona liczy na to, że odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. I pierwsze od...13 kwietnia w Lotto Ekstraklasie.

Wtedy to w pierwszym pojedynku grupy mistrzowskiej pokonali w Poznaniu Lecha 1:0. Od tego czasu, a więc przez osiem kolejnych spotkań w ekstraklasie (nie licząc, oczywiście, sparingów), nie dane im było fetować wygranej. Później zaczęła się niekorzystna seria ekipy prowadzonej przez Gino Lettieriego - sześć porażek i dwa remisy.

Czy w Płocku uda się wreszcie zdobyć tak długo oczekiwane trzy punkty? -Wygląda to podobnie jak w ubiegłym sezonie - dwa mecze i jeden punkt. Teraz ma się rozpocząć okres, kiedy będziemy punktować. Skoro już mówicie o tej serii ośmiu spotkań bez zwycięstwa w ekstraklasie, to chciałbym przypomnieć, że odeszli od nas najbardziej skuteczni zawodnicy - Goran Cvijanović, Nika Kaczarawa i Jacek Kiełb. A mecze z Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa byliśmy w stanie wygrać. Przez większą część spotkań byliśmy może nawet lepszą drużyną, ale taka jest nasza gra. Trzeba zdobywać bramki, jak nie będziemy tego robić, to nie będziemy wygrywać. Nie mam jednak pretensji do zawodników, bo w ostatnich meczach dobrze to wyglądało - powiedział Gino Lettieri, trener Korony.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Korona Kielce nie wygrała w ekstraklasie od 13 kwietnia. Czy niekorzystną serię przerwie w Płocku? - Echo Dnia Świętokrzyskie