Dorota Kułaga
Korona Kielce przegrała sparing z FK Krumovgrad 1:2. Nono nie wykorzystał rzutu karnego. Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce w piątek, 26 stycznia, rozegrali dwa mecze kontrolne podczas zgrupowania w Turcji. W drugim pojedynku przegrała z bułgarskim zespołem FK Krumovgrad 1:2. Jedyną bramkę dla ekipy Kamila Kuzery zdobył Amerykanin Danny Trejo.

Korona Kielce przegrała z FK Krumovgrad

W pierwszym piątkowym sparingu podopieczni trenera Kamila Kuzery przegrali z Dynamo Czeskie Budziejowice 0:1.

W drugim meczu kontrolnym rozegranym w piątek, 26 stycznia, podopieczni trenera Kamila Kuzery również doznali porażki. Przegrali z dziesiąta drużyną bułgarskiej ekstraklasy FK Krumowgrad.

Korona Kielce - FK Krumowgrad 1:2 (0:1)
Bramki: Danny Trejo 66 - Aleksandyr Kolew 14, 85.
Korona: Mamla (73. Niedbała) - Godinho, Malarczyk, Hofmeister, Briceag - Fornalczyk, Nono, Strzeboński, Trejo, Czyżycki (73. Chojecki) - Szykawka.

Jedyną bramkę dla Korony zdobył w 66 minucie Danny Trejo, Amerykanin urodzony w Meksyku. Kielecki zespół stworzył inne okazję do strzelenia gola. Najlepszą w 85. minucie zmarnował hiszpański pomocnik Nono, który nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Błagoj Makendżijew.

W sobotę, 27 stycznia, Korona Kielce kończy dwutygodniowe zgrupowanie w tureckiej Larze i wraca do Kielc.