Korona rozbiła Partyzanta w Kielcach. Groźna kontuzja kapitana gości [DUŻO ZDJĘĆ]

Sławomir Stachura
W meczu czwartej ligi świętokrzyskiej piłkarzy Korona Kielce pokonała Partyzanta Radoszyce 5:0. Groźnej kontuzji pod koniec pierwszej połowy doznał kapitan Partyzanta Michał Miśtal, który może mieć pęknięte żebro.

Korona Kielce – Partyzant Radoszyce 5:0 (2:0)
Bramki:
Oktawian Skrzecz 21 z karnego, Felicio Brown Forbes 40, Dawid Szałąs 57 i 60, Michał Rybus 77.

Korona: Miśkiewicz – Skrzecz, Pierzchała (81. Hińcza), Dziubek, Kallaste – Jopkiewicz (64. Gadomski), Żubrowski – Gromulski (46. Gromulski) , Forbes (76. Matuszewski) , Szałas (76. Chudecki) – Firlej.
Partyzant: Kaszuba – Pańczyk, Miśtal (46. Nieszporek), Papros, Majewski – Dymek (76. Szustak), Tyczyński, Opara (69.Wołczyk), Śliwka, Kos – Sosiński (57. Markowicz).

Początek meczu był wyrównany i w pierwszych minutach to nawet podopieczni trenera Zbigniewa Podsiebierskiego mieli dwie okazje na zdobycie gola. Nie wykorzystali ich a od 21 minuty przegrywali 0:1, gdy po faulu na Oktawianie Skrzeczu sędzia podyktował rzut karny. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i było 1:0.
Korona miała przewagę w środku pola w której rządzili pauzujący za kartki w ekstraklasie Jakub Żubrowski i Ernest Jopkieiwcz. W 40 minucie właśnie Żuber odebrał piłkę przy jej wyprowadzaniu Karolowi Pańczykowi, dograł do reprezentanta Estonii Kena Kallaste, a ten idealnie obsłużył Forbesa.

Pod koniec pierwszej połowy Forbes nieumyślnie sfaulował kapitana Partyzanta Michała Miśtala i ten nie mógł kontynuować gdy (ma podejrzenie pęknięcia żebra).

W drugiej części Korona załatwiła sprawę między 57 a 60 minutą, gdy dwa razy wpisał się na listę strzelców Dawid Szałas. Potem obydwa zespoły nie zwracały już uwagi na obronę, miały okazje, ale to Korona wykorzystała jedną i odniosła efektowną wygraną.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

(Źródło: vivi24)

Materiał oryginalny: Korona rozbiła Partyzanta w Kielcach. Groźna kontuzja kapitana gości [DUŻO ZDJĘĆ] - Echo Dnia Świętokrzyskie