AIP
KRISPOL WRZEŚNIA - GWARDIA WROCŁAW (TAURON 1. Liga). Chemeko-System Gwardia Wrocław wraca do ligowej rywalizacji po świąteczno-noworocznej przerwie. Zawodnicy Rainera Vassiljeva zmagania w 2022 roku rozpoczną od wyjazdu na trudny teren. Ich rywalem będzie Krispol Września. Mecz w środę (5.01) o godz. 18.30.

To właśnie zespół z Wrześni był pierwszym rywalem Gwardzistów w bieżącym sezonie TAURON 1.Ligi. Na inaugurację rozgrywek, w meczu, który rozegrano w Hali Orbita, goście wygrali 3:2 – pomimo tego, że to Gwardia prowadziła 2:0.

MVP meczu został wybrany środkowy Krispolu Konrad Jankowski. Wydaje się, że środowe starcie, które odbędzie się w Wielkopolsce, można reklamować właśnie jako starcie środkowych. Rosnąca forma Dawida Wocha i Bartłomieja Zawalskiego sprawia, że z zaciekawieniem należy spoglądać na starcia w tym sektorze boiska.

Wrocławianie z pewnością będą chcieli zaskoczyć rywali zagrywką. To właśnie Chemeko-System Gwardia Wrocław lideruje w klasyfikacji asów na set. Siatkarze Rainera Vassiljeva zdobywają zagrywką 1,64 pkt na partię – to najlepszy bilans w całej lidze. Mocnych punktów Gwardii należy doszukiwać się także w bloku. Wrocławianie zdobywają średnio 2,63 punktu na set w tym elemencie gry. Tylko BBTS Bielsko-Biała legitymuje się lepszymi statystykami bloku.

- Do treningów wróciliśmy 29 grudnia i od tego dnia ciężko pracowaliśmy na siłowni i hali. W ostatnią niedzielę rozegraliśmy sparing z zespołem z Głogowa, który zakończył się remisem 2:2. Wszyscy zawodnicy dostali szansę gry i możliwość ponownego poczucia rytmu meczowego. Szczególnie ważne było to dla Marco Ferreiry, który nie miał wcześniej możliwości zgrywania się z naszym rozgrywającym w warunkach meczowych – mówi drugi trener Gwardii, Wojciech Kurczyński.

Gwardziści, po piętnastu rozegranych meczach, z dorobkiem 30 oczek zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli i do liderującego BBTS-u Bielsko-Biała tracą osiem punktów. Krispol plasuje się na 9. pozycji. Podopieczni Mariana Kardasa zgromadzili na swoim koncie 22 oczka.

Mecz odbędzie się w środę 5 stycznia, o 18:30.

Blisko, coraz bliżej! Dołącz do wydarzenia i śledź, kto zostanie sportowcem roku na Dolnym Śląsku! #sportowiecrokuGWr